eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Żołnierze wspierają potrzebujących przed Wielkanocą [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
REKLAMA

 

Przedświąteczny czas był szczególnie pracowity dla mazowieckich terytorialsów, którzy w Wielki Piątek dostarczali świąteczne paczki żywnościowe w wielu miejscowościach północnego Mazowsza.

Transport i dystrybucja żywności do osób potrzebujących i przebywających w domowej kwarantannie to jedno z zadań, jakie wykonują żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach operacji pk. „Odporna Wiosna”, mającej na celu opóźnienie i ograniczenie transmisji koronawirusa.

Na wnioski instytucji pomocowych i Caritas, żołnierze transportują żywność z Banków Żywności w całym rejonie odpowiedzialności brygady, często uczestniczą także w przygotowywaniu paczek, które później dostarczają bezpośrednio do osób potrzebujących. Zadanie to realizowane jest przez żołnierzy wszystkich naszych batalionów.

Wielki Piątek okazał się wyjątkowo pracowity dla żołnierzy 54 batalionu lekkiej piechoty, których zadaniem było dostarczyć 100 świątecznych paczek żywnościowych przygotowanych przez restauratorów dzielnicy Praga Północ. Żywność trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin zamieszkujących tą dzielnicę.

Żołnierze z ciechanowskiego batalionu tuż przed Świętami, także dostarczyli blisko 100 paczek żywnościowych mieszkańcom powiatu, zaś terytorialsi z Komorowa na wniosek Urzędu Miasta Ostrołęka, dostarczali żywność potrzebującym ostrołęczanom, a 53 batalion współpracując z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Siedlcach zaopatrzył w żywność potrzebujące rodziny z powiatu siedleckiego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×