Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce rozpoczyna współpracę z Międzynarodową Akademią Nauk Stosowanych w Łomży. 26 czerwca, przy okazji zakończenia roku szkolnego, podpisano list intencyjny dotyczący kształcenia w zawodzie technik logistyk.
Z ramienia Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży porozumienie podpisał rektor dr inż. Ireneusz Żuchowski. W imieniu ostrołęckiej szkoły sygnatariuszem listu był dyrektor Cezary Pilcicki.
Co obejmie współpraca?
Inicjatywa będzie obejmowała wiele wspólnych przedsięwzięć. Wśród nich znalazły się m.in. organizacja corocznego Konkursu Wiedzy o Logistyce oraz wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne na rzecz rozwoju edukacyjnego i zawodowego uczniów oraz studentów.
Współpraca zakłada również wspieranie jakości kształcenia, organizowanie wyjazdów studyjnych, wykładów, warsztatów oraz zajęć prowadzonych przez kadrę akademicką.
Patronat uczelni wyższej pomoże uczniom ZSZ nr 1 doskonalić zawodowe kompetencje oraz świadomie planować dalszą ścieżkę edukacyjną i zawodową. Jak podkreślono, realizacja zapisów listu intencyjnego przyczyni się do podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w regionie.
Partnerstwo stworzy również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami ZSZ nr 1 w Ostrołęce a pracownikami akademickimi MANS, a także realizacji wspólnych inicjatyw edukacyjnych oraz promujących nowoczesną logistykę.




![Barwna parada rozpoczęła II Ostrołęckie Spotkania z Folklorem! [ZDJĘCIA, WIDEO]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/dsc05679.jpg)
![Zderzenie kilku aut pod Ostrołęką. Kosztowny błąd kierowcy Audi [WIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/732252756_1217719737085523_1384603165060906210_n.jpg)
![Zagrali o puchar posła Grabowskiego. Triumf Korony! [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/sport/2026/m/collage_8-0.jpg)
![71. OKR w Ostrołęce dobiegł końca. Artyści z całego kraju zakończyli kilkudniowe zmagania [ZDJĘCIA, WIDEO]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/dsc05591.jpg)
1
8