eOstroleka.pl
Ostrołęka,

ZSZ nr 1 w Ostrołęce nawiązuje współpracę z MANS. Podpisano list intencyjny

REKLAMA
zdjecie 4903
REKLAMA
zdjecie 4903
Posłuchaj

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce rozpoczyna współpracę z Międzynarodową Akademią Nauk Stosowanych w Łomży. 26 czerwca, przy okazji zakończenia roku szkolnego, podpisano list intencyjny dotyczący kształcenia w zawodzie technik logistyk.

Z ramienia Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży porozumienie podpisał rektor dr inż. Ireneusz Żuchowski. W imieniu ostrołęckiej szkoły sygnatariuszem listu był dyrektor Cezary Pilcicki.

Co obejmie współpraca?

Inicjatywa będzie obejmowała wiele wspólnych przedsięwzięć. Wśród nich znalazły się m.in. organizacja corocznego Konkursu Wiedzy o Logistyce oraz wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne na rzecz rozwoju edukacyjnego i zawodowego uczniów oraz studentów.

Współpraca zakłada również wspieranie jakości kształcenia, organizowanie wyjazdów studyjnych, wykładów, warsztatów oraz zajęć prowadzonych przez kadrę akademicką.

Patronat uczelni wyższej pomoże uczniom ZSZ nr 1 doskonalić zawodowe kompetencje oraz świadomie planować dalszą ścieżkę edukacyjną i zawodową. Jak podkreślono, realizacja zapisów listu intencyjnego przyczyni się do podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w regionie.

Partnerstwo stworzy również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy nauczycielami ZSZ nr 1 w Ostrołęce a pracownikami akademickimi MANS, a także realizacji wspólnych inicjatyw edukacyjnych oraz promujących nowoczesną logistykę.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×