2018-02-01T09:30:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

55-latek z promilami i na zakazie zatrzymany w Troszynie

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Aż 2,5 promila wydmuchał w alkomat 55-letni mężczyzna zatrzymany w środę w Troszynie przez ostrołęckich policjantów. Delikwent dodatkowo nie posiadał przy sobie dokumentów i miał orzeczony wyrokiem sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na terenie gm. Troszyn. O godzinie 09:55 zatrzymali do kontroli osobowego vw, którego styl jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Dodatkowo kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

- Nieodpowiedzialnym mężczyzną okazał się 55 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że ma on swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Jednak to nie wszystko, mężczyzna nie okazał prawa jazdy, a sprawdzenie w policyjnej bazie danych pozwoliło na ustalenie, że posiada on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie udaremniono dalszą jazdę, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu – informuje aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dzięki czujności funkcjonariuszy z drogówki kolejny już bezmyślny kierowca nie uniknie odpowiedzialności i nie będzie stwarzał zagrożenia dla innych niewinnych użytkowników dróg. Niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Więcej o: Troszyn, policja, pijany

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.