2018-01-10T09:27:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Spowodował kolizję i zasnął za kierownicą. Miał ponad 4 promile!

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Policjanci wezwani do kolizji dwóch aut musieli budzić śpiącego za kierownicą sprawcę. Mężczyzna zasnął, bo jak się okazało był pijany w sztok. Miał w organizmie ponad 4 promile!

W poniedziałek na terenie całego kraju były prowadzone działania „Alkohol i narkotyki”. W trakcie akcji sochaczewska drogówka dostała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Iłowie. Z informacji wynikało, że kierujący citroenem miał uderzyć w zaparkowaną vectrę. Kilka minut później patrol ruchu drogowego był już na miejscu i zastał sprawcę kolizji śpiącego za kierownicą. Wyrwany ze snu kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

W przenośnym urządzeniu do sprawdzania zawartości alkoholu zabrakło skali. Mężczyzna miał ponad 4 promile w organizmie. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy i nie ma przy sobie również ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego pojazdu.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz trzy wykroczenia: spowodowanie kolizji, kierowanie bez uprawnień i jazdę samochodem bez wymaganych dokumentów. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.