2018-10-26T10:31:06+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Bądź Bezpieczna: „Strzelanina” na kursie samoobrony dla pań [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
0
0
0
Jednym z ciekawszych punktów w programie każdej edycji kursu samoobrony dla pań „Bądź Bezpieczna” są zajęcia na strzelnicy. Uczestniczki mogą wykazać się celnością w strzałach do tarczy oraz zapoznać się z rodzajami broni i zasadami obowiązującymi na strzelnicy.

Panie uczestniczące w XVII edycji kursu samoobrony przeszły kolejny etap szkolenia. Jednak tym razem zajęcia przybrały zupełnie inną formułę. A to wszystko dzięki życzliwości wieloletniego partnera kursu, czyli Klubu Strzelectwa Sportowego Obrońca w Troszynie oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Ostrołęce.

Zajęcia ze strzelectwa sportowego to od wielu lat jeden z najpopularniejszych elementów szkolenia. Uczestniczki tej edycji kursu samoobrony dla Pań „Bądź Bezpieczna” pod okiem profesjonalistów w poniedziałkowy wieczór mogły sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się bronią.  

Panie najpierw wzięły udział w szkoleniu teoretycznym prowadzonym przez prezesa klubu płk. w stanie spoczynku Eugeniusza Gorczycę, podczas którego poznały zasady bezpieczeństwa na strzelnicy. Następnym etapem było strzelanie. Uczestniczki miały możliwość oddania strzałów zarówno z broni krótkiej jak i długiej. Oczywiście wszystko się odbywało pod okiem doświadczonych instruktorów.

Na uwagę zasługują bardzo dobre wyniki wszystkich uczestniczek kursu. Jednak najwięcej celnych strzałów oddała Marta Jakubiak z sumą 175 punktów, II miejsce zajęła Marzena Parzych uzyskując 173 punkty, natomiast miejsce III z sumą 172 punktów przypadło Justynie Bona.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również