2018-04-18T10:20:37+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Egzamin gimnazjalny 2018 w Ostrołęce. Część humanistyczna [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Dziś rozpoczął się cykl egzaminów gimnazjalnych. W środę, czwartek i piątek uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych zmierzą się z testami z wiedzy humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego. Na kilka chwil przed rozpoczęciem testu towarzyszyliśmy dziś uczniom z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce.

Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się pierwszy z dwóch bloków egzaminacyjnych – test z wiedzy historycznej i wiedzy o społeczeństwie. Na napisane tej części gimnazjaliści mają 60 minut (uczniowie z dysleksją – 90 minut). Po teście krótka przerwa i drugi z bloków – egzamin z języka polskiego, na napisanie którego przewidziano 90 minut (dyslektycy – 135 minut).

Dziś na kilka chwil przed rozpoczęciem pierwszej części testu towarzyszyliśmy uczniom z Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Ostrołęce. Mimo widocznego na twarzach wielu z uczniów napięcia, atmosfera jaka panowała na sali była dość spokojna. - Wszystko będzie dobrze, jesteśmy nieźle przygotowani – skwitowała jedna z uczennic. Teraz nie ma tu miejsca na stres, musimy się skupić i na pewno damy radę – dodał inny z uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej fotorelacji z pierwszego dnia testów gimnazjalnych w ostrołęckiej „jedynce”.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.