2018-04-11T09:29:09+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: 81-letnia rowerzystka pod kołami ciężarówki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
We wtorek, 10 kwietnia na ulicy Targowej w Ostrołęce doszło do wypadku z udziałem rowerzystki i kierowcy ciężarówki. W wyniku zdarzenia 81-letnia kobieta jadąca jednośladem trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj w godzinach porannych na ulicy Targowej w Ostrołęce. Według wstępnych policyjnych ustaleń, kierujący ciężarową scanią 36-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 81-letniej rowerzystce w wyniku czego seniorka uderzyła w prawy bok naczepy.

- Na skutek zdarzenia 81-letnia rowerzystka doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że zarówno seniorka jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Sprawca kolizji ukarany został mandatem a do jego konta kierowcy przypisano 6 punktów karnych – informuje aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Wraz z poprawiającymi się warunkami pogodowymi na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów i motocyklistów. W związku z tym policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i respektowanie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących samochodami jak i jednośladami.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.