Ostrołęka, 28 października 2017, 09:32

Ostrołęka: Wątpliwości radnego ws. rozkładu jazdy MZK

3
5
12
Radny Waldemar Popielarz również ma wątpliwości co do nowego rozkładu jazdy MZK w Ostrołęce. W związku z tym wystosował on interpelację do prezydenta Janusza Kotowskiego i pyta: czy ta zmiana nie przyczyni się jednak do zwiększenia natężenia ruchu samochodowego w mieście?

Komunikacja miejska w Ostrołęce od 1 listopada br. będzie darmowa, ale sporo wątpliwości budzi nowy rozkład jazdy, jaki zaprezentował Miejski Zakład Komunikacji. Protestują nawet pracownicy ostrołęckiej elektrowni.

- Mieszkańcy czują się oszukani i mają wrażenie, że ostrołęcka władza zakpiła z nich. Przed wprowadzeniem tych zmian zapewniano, że będzie dokonana kompleksowa reorganizacja linii komunikacyjnych, tak aby połączenia były bardziej dogodne dla pasażerów - wyjaśnia Popielarz.

Radny zadaje pytania prezydentowi: czy to prawda, że ilość kursów została zmniejszona o połowę i czym było to spowodowane? czy w związku z wprowadzeniem darmowej komunikacji planowane są zwolnienia w MZK? Kiedy ostrołęczanie mogą liczyć na zwiększenie kursów autobusów? Odpowiedź nadejdzie w ciągu dwóch tygodni.

Po wielu krytycznych uwagach dotyczących nowego rozkładu jazdy bezpłatnych autobusów MZK Ostrołęka, przewoźnik zdecydował się uwzględnić sugestie mieszkańców i dostosować rozkład do oczekiwań. Propozycje zmian zgłaszać można mailowo pod adresem sekretariat@mzk.ostroleka.pl

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Mieszkanka , 09:59 28-10-2017,   -
Nr 13 powinien byc przywrócony w dni wolne od pracy z Białobieli czyli na godz 6 lub 7 a nie dopiero po 8 jedzie pierwszy kurs
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:01 28-10-2017,   -
Po co ta cała reorganizacja ? Przecież obecne kursy były sprawdzane i przestosowywane przez lata. A teraz nagle taka rewolucja.
odpowiedz   •   oceń :  
~? , 10:20 28-10-2017,   -
przypiminamy się przed wyborami?nie tym razem.pa pa
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkanie OSTROLEKI , 11:12 28-10-2017,   -
[quote=Mieszkanka ]Nr 13 powinien byc przywrócony w dni wolne od pracy z Białobieli czyli na godz 6 lub 7 a nie dopiero po 8 jedzie pierwszy kurs  [/quote]
nie tylko Białobiel ale dostać sie dp  pracy dp WOJCIECHOIC Z Z PRACY na zminy to dopiero jest czysta paranoja  naszych radnych i nie tylko  jak ludzie mają dojezdzac na czas    zastanówcie sie nasi wielcy RADNI razem ze swoim prezydentem   natychmiast przywrócic kursy MZK z centrum do wojeciechowc tak jak było do tej pory


czysta paranoja co żeście zrobili dla kogo ten rozkład jazdy
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:49 28-10-2017,   -
"Po wielu krytycznych uwagach dotyczących nowego rozkładu jazdy bezpłatnych autobusów MZK Ostrołęka, przewoźnik zdecydował się uwzględnić sugestie mieszkańców i dostosować rozkład do oczekiwań.

Propozycje zmian zgłaszać można mailowo pod adresem sekretariat@mzk.ostroleka.pl

„W odpowiedzi na liczne sygnały, dotyczące propozycji zmian niektórych godzin odjazdów/przyjazdów autobusów oraz modyfikacji niektórych kursów informujemy, iż przez cały czas jesteśmy otwarci na uwagi, sugestie i wnioski dotyczące potrzeb przewozowych mieszkańców. Informujemy jednocześnie, iż w miarę możliwości sukcesywnie dostosowujemy nowy rozkład jazdy do zapotrzebowania pasażerów, tak, aby w najbardziej optymalny sposób zaspokoić potrzeby komunikacyjne mieszkańców Ostrołęki i gmin ościennych.” - czytamy w oficjalnym komunikacje zarządu spółki MZK Ostrołęka.

Sugestie dotyczące kursów poza granice miasta, można kierować do wójtów poszczególnych gmin. Wszelkie aktualizacje udostępniane są na stronie internetowej MZK OSTROŁĘKA."
odpowiedz   •   oceń :  
~Justyna , 14:07 28-10-2017,   -
Dlaczego nie ma kursów linni nr 1 i 4 przez osiedle centrum czy jestesmy gorszej kategorii Jesli nie zaslugujemy jedzic bezplatnie mozemy jezdzic kupujac bilety Nikt nie mysli o pasazerach
odpowiedz   •   oceń :  
~Gucio , 17:56 28-10-2017,   -
Co z jego twarzą jest nie tak? Dziwna
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja@wp.pl , 20:51 28-10-2017,   -
Co za idiotą wymyślił ten rozkład
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja@wp.pl , 20:51 28-10-2017,   -
Co za idiota wymyślił ten rozkład
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx , 21:52 28-10-2017,   -
Przecież to wszystko jest zrobione specjalnie. Dali darmozjady farmę przejazdy wiedząc.ze nikt prawie nie będzie mógł korzystać. Jak chory. Staeszy czlowiek dostanie się z Wojciechowic do Szpitala? Czy Nasi wlodarze bez serca i sumienia pomyśleli o tym? Tylko.ze ich to guzik obchodzi bo oni dupy woza samochodami. Wstyd.ze mamy takich ludzi w Naszym miescie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:36 29-10-2017,   -
Poco Sa darmowe przejazdu MZK jak poprzewracali wszystke linie .linia Numer 8 jezdzila z Wojciechowicc przez Hallera a teraz z dwprca pks komu cos przeszkadzalo ktos niepowazny ustala rozklad jazzy MZK zenada niech wruco bilety I rozkladytak jak vyly do tej pory
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:06 29-10-2017,   -
Ciekawe ile ludzi w MZK zwolnią z pracy
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Mieszkanka , 09:59 28-10-2017,   -
Nr 13 powinien byc przywrócony w dni wolne od pracy z Białobieli czyli na godz 6 lub 7 a nie dopiero po 8 jedzie pierwszy kurs
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również