2018-01-24T15:09:29+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Ostrowscy policjanci uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
0
0
Błyskawiczna reakcja i właściwe podjęte działania ostrowskich policjantów pozwoliły uratować życie nieprzytomnemu mężczyźnie znalezionego na jednej z ulic w Ostrowi Mazowieckiej.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, gdy temperatura na zewnątrz spadła do około -5°C. O nieprzytomnym mężczyźnie opartym o barierki poinformował policję przypadkowy przechodzeń.  Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol prewencji. Funkcjonariusze sprawdzili czynności życiowe mężczyzny. Nie oddychał i nie miał wyczuwalnego tętna. Policjanci podejrzewali zatrzymanie krążenia. Natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Funkcjonariusze prowadzili akcję ratunkową do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

- Załoga karetki pogotowia była pod ogromnym wrażeniem umiejętności policjantów w zakresie prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kierownik pogotowia przekazał pismo na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej, w którym podziękował za profesjonalizm oraz odwagę jaką wykazali się policjanci podczas niedzielnej interwencji – informuje starsza sierżant Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

Ostrowscy policjanci systematycznie szkolą się z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach kryzysowych, dzięki temu potrafią skutecznie podejmować działania prowadzące do ratowania ludzkiego życia. Zapewne w takich sytuacjach znaczenie ma nie tylko doświadczenie i zachowanie „zimnej krwi” interweniujących, ale również wiedza i umiejętności funkcjonariuszy, którzy dwa razy w roku przechodzą szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Takie dokształcanie w tej jakże ważnej kwestii odbywa się w każdej jednostce policji i jest prowadzone przez wykwalifikowanych policyjnych ratowników medycznych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.