2017-05-25T18:11:48+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

V Przasnyski Jarmark Staropolski [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ePrzasnysz.pl
REKLAMA
0
0
0
V Przasnyski Jarmark Staropolski za nami. Impreza była doskonałą okazją dla przasnyszan do zapoznania się ze wszystkim, co związane jest z rzemiosłem oraz życiem w dawnym Przasnyszu.

Na rynku stały kramy historyczne oraz współczesne. Prezentowano różne techniki rękodzieła oraz prowadzono warsztaty dla przasnyszan. Swoje wyroby prezentował Miejski Dom Kultury, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz wiele organizacji pozarządowych działających na terenie miasta.

Zaprezentowały się także przasnyskie placówki oświatowe, Miejska Biblioteka Publiczna i Biblioteka Pedagogiczna, Muzeum Historyczne oraz Muzeum Weterynarii Wiesławy i Waldemara Krzyżewskich, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Nie zabrakło także prężnie działającego Centrum Animacji i Wsparcia dla społeczności Lokalnej.

Jarmark uświetniał również występ zespołu Pokazów Historycznych i Edukacyjnych Jantar. Rekonstruktorzy historyczni przygotowali też szeroką ofertę zabaw staropolskich, zawodów sprawnościowych oraz starodawnych gier planszowych, w których licznie uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta.

Jak co roku na jarmarku można było degustować potrawy przyrządzane wg dawnych sposobów i przepisów oraz potrawy regionalne przygotowane przez okolicznych przedsiębiorców i koła gospodyń wiejskich.

Dodatkowo tego dnia rozegrano pierwszy w tym roku Turniej Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich. Wzięły w nim udział drużyny z Przasnysza, Ostrowa Mazowieckiego oraz Sannik. Drużyna z Przasnysza wygrała ową rywalizację zdobywając 17 punktów.

Wszystkim osobom, instytucjom i organizacjom zaangażowanym w organizację tegorocznego Jarmarku Staropolskiego, Burmistrz Przasnysza składa serdeczne podziękowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jarmarku udostępnionej dzięki uprzejmości portalu ePrzasnysz.pl

Źródło: ePrzasnysz.pl

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również