2017-03-14T19:00:21+01:00 eOstroleka.pl
Region,

7 milionów złotych unijnej dotacji dla Ostrowi Mazowieckiej, Legionowa, Opinogóry i Broku

REKLAMA
zdjecie 2413
fot. Michał Słaby/mazovia.plfot. Michał Słaby/mazovia.pl
REKLAMA
6
1
2

Ostrów Mazowiecka, Legionowo, Opinogóra i Brok otrzymają dotacje w łącznej wysokości 7 milionów złotych na realizację inwestycji. Połowa z tych środków przeznaczona zostanie na remont, konserwację i przebudowę zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej.

Kolejne unijne środki trafiają do beneficjentów z terenu województwa mazowieckiego. Dzięki 2,6 mln zł dotacji, już pod koniec 2017 r. w Legionowie będą funkcjonować dwa nowe parkingi „Parkuj i Jedź”. Z kolei ponad 3,5 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę, remont i konserwację zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej. Do gminy Brok trafi natomiast prawie 600 tys. zł dofinansowania na remont i wyposażenie sali widowiskowej domu kultury. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze unijne fundusze planuje przeznaczyć na aranżację ekspozycji w oranżerii.

DWA PARKINGI „PARKUJ I JEDŹ” W LEGIONOWIE
Ponad 2,6 mln zł wsparcia ze środków unijnych otrzyma Legionowo na budowę dwóch parkingów „Parkuj i Jedź”. Powstaną one przy ulicach Piaskowej i Szwajcarskiej, w sąsiedztwie przystanku kolejowego PKP Legionowo Piaski oraz przystanków autobusowych linii ZTM Warszawa. Już pod koniec tego roku przy ul. Piaskowej zostanie oddanych do użytku 25 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, a także 20 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Z kolei przy ul. Szwajcarskiej powstanie 190 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych i 120 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów.
 
Tytuł projektu: Budowa parkingów typu "Parkuj i Jedź" w gminie Legionowo jako element poprawy jakości infrastruktury transportowej miasta i rozwoju zbiorowych form transportu w Obszarze Metropolitalnym Warszawy
Beneficjent: Gmina Miejska Legionowo
Całkowita wartość projektu: 3 343 004,70 zł
Kwota dofinansowania: 2 674 403,76 zł
Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza
 
 OCHRONA ZABYTKOWEGO BUDYNKU „JATEK” W OSTROWI MAZOWIECKIEJ
 
Już w połowie przyszłego roku w Ostrowi Mazowieckiej zostanie oddany do użytku zabytkowy budynek „Jatek”. Ponad 3,5 mln zł unijnych środków zostanie przeznaczonych na jego przebudowę, remont i konserwację. Docelowo w odrestaurowanym obiekcie będą odbywać się imprezy kulturalne, wystawy, konferencje, a także przedstawienia teatralne i koncerty. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Ostrowskim Stowarzyszeniem „Ludzie z Pasją” z miejscowości Drewnowo-Ziemaki.
 
Tytuł projektu: Ochrona zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej i nadanie mu nowych funkcji kulturalnych
Beneficjent: Miasto Ostrów Mazowiecka
Całkowita wartość projektu: 5 049 325,44 zł
Kwota dofinansowania: 3 523 524,37 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe
 
ROZWÓJ OFERTY KULTURALNEJ W GMINIE BROK
 
Do gminy Brok trafi prawie 600 tys. zł unijnego dofinansowania na remont i wyposażenie sali widowiskowej domu kultury przy ul. Pułtuskiej 22. Zakupione zostanie wyposażenie sali i zaplecza, m.in. oświetlenie sceniczne, nagłośnienie, zestaw multimedialny do projekcji filmów czy podesty sceniczne. Dodatkowo w ramach inwestycji przygotowana zostanie podstrona internetowa, na której będzie można znaleźć historyczne fotografie, a także odbyć wirtualny spacer po obiektach. Partnerami projektu będą Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku i Kółko Rolnicze w Laskowiźnie.
 
Tytuł projektu: Rozwój oferty kulturalnej Gminy Brok dzięki dostosowaniu i udostępnieniu nowej przestrzeni wykorzystywanej na cele kulturalne
Beneficjent: Gmina Brok 
Całkowita wartość projektu: 836 544,92 zł
Kwota dofinansowania: 580 562,17 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe
 
ARANŻACJA EKSPOZYCJI W ORANŻERII MUZEUM ROMANTYZMU W OPINOGÓRZE
 
Dofinansowanie trafi również do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Ponad 300 tys. zł unijnych funduszy muzeum przeznaczy na aranżację ekspozycji w oranżerii. W ramach projektu przeprowadzone zostaną przebudowa i remont, a także przygotowanie pomieszczeń do pełnienia funkcji sal ekspozycyjnych muzeum. Przestrzeń podzielona zostanie na trzy oddzielne ekspozycje: sala A – historia oraz przeznaczenie, sala B – architektura i rozwiązania techniczne oraz sala C – prace archeologiczne. Dodatkowo powstanie sala S – salka edukacyjno-interaktywna. W ramach projektu zostaną także wykonane tablice informacyjne i pamiątkowe. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Muzeum Niepodległości w Warszawie i Muzeum Mazowieckim w Płocku.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×