2015-11-09T12:00:36+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

„Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia” w ZPO w Dylewie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Kadzidlefot. UG w Kadzidle
REKLAMA

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie wzięli udział w VII edycji ogólnopolskiej kampanii, autorstwa Fundacji Dobre Życie. W ramach projektu przeprowadzono zajęcia praktyczne obrazujące zasady zdrowego żywienia.

Realizacja projektu „Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia” w szkole w Dylewie odbywała się w dniach od 16 do 23 października. Celem działań było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz promocja prawidłowego żywienia.

zdjecie 300
W ramach akcji przeprowadzono zajęcia praktyczne obrazujące zasady zdrowego odżywiania, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie organizmu. 21 października uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dietetyk, która zaprezentowała piramidę zdrowia i zdrowy talerz.

Klasy I-III SP oraz klasa IV SP przygotowały zdrowe kanapki i surówki, tak ważne dla młodych, rozwijających się organizmów. Następnym działaniem było spotkanie z Krystyną Łaszczych, która opowiedziała uczniom o historii chleba, jego wypieku w dawnych czasach i obecnie. Całe zajęcia były prowadzone w dialekcie kurpiowskim. Na zakończenie zajęć dzięki uprzejmości Piekarni Państwa Białobrzeskich uczniowie mieli możliwość degustacji różnych rodzajów chleba, ciasteczek z otrębów owsianych i smakołyki bezglutenowe. Klasy I- III SP wzięły udział w wycieczce do pobliskiej piekarni w Kadzidle, gdzie zapoznano ich z produkcją chleba na zakwasie pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”.

W ramach realizacji programów „Bezpieczna i przyjazna szkoła” oraz „Trzymaj Formę” zorganizowano spotkanie z przedstawicielami policji na temat używek, w tym dopalaczy oraz odpowiedzialności karnej. Na zakończenie akcji uczniowie mogli sprawdzić swoje BMI oraz zmierzyć ciśnienie.

Przez wszystkie dni na przerwach był prowadzony aerobik przy muzyce oraz był dostępny kiermasz owoców i świeżych soków. Koordynatorami działań byli: Joanna Mrozek, Edyta Prusińska, Edyta Laskowska, Ewa Kuligowska.

REKLAMA
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×