eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

86-latka z Ostrołęki straciła 100 000 złotych! Oszust podający się za policjanta wyłudził wszystkie oszczędności seniorki

REKLAMA
zdjecie 5616
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5616

Chcąc chronić oszczędności życia przekazała 100 tysięcy mężczyźnie, który twierdził, że jest policjantem. 86-letnia ostrołęczanka wszystko straciła! Oszust zniknął z całą gotówką.

Policjanci z Ostrołęki prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie oszustwa na szkodę 86-letniej seniorki. Kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który podając się za policjanta, poinformował ją, że pieniądze zgromadzone przez nią na koncie są zagrożone i aby je uchronić musi on je zabezpieczyć.

Nieświadoma zagrożenia seniorka dokonała trzech wypłat z bankowego konta, a następnie całą zgromadzoną gotówkę przekazała obcej osobie. “Policjant” twierdził, że po zakończonej akcji wszystko zwróci. Chwilę później zniknął z całą kasą.

Policjanci ostrzegają!

  • pamiętajmy zachować ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi, które mogą podszywać się pod krewnych, znajomych, policjantów lub innych urzędników;
  • funkcjonariusze policji nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek sum pieniędzy, a telefon od osoby twierdzącej, że jest policjantem który poleca dokonać wypłaty czy przelewu gotówki w związku z akcja policyjną czy też wypadkiem osoby najbliższej, należy zawsze traktować jako próbę oszustwa. W przypadku otrzymania takiego telefonu zawsze należy kontaktować się z policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112 sprawdzając czy rozłączyliśmy wcześniejsze połączenie;
  • apelujemy zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś dzwoni do nich z prośbą o pożyczenie, przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Seniorze uważaj!

Przez telefon każdy może podawać się za inną osobę! Masz wrażenie, że ktoś chce Cię oszukać? Zakończ połączenie i powiadom o tym policję. Pamiętaj! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, bądź zaciągnięcie kredytu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×