eOstroleka.pl
Polska,

Antoni Macierewicz nadal szefem MON

REKLAMA
zdjecie 9637
Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, fot. eOstroleka.plMinister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

- Wniosek o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza to jest nieakceptowalna próba podważenia zaufania do polskiego państwa. (…) Trzeba zupełnie nie rozumieć na czym polega powaga i odpowiedzialność za państwo, żeby składać wniosek tak niemądry, nieprzyzwoity w swoich podstawach i w tak niezmiernie ważnym dla Polski czasie - powiedziała Premier Beata Szydło w Sejmie.

Szefowa Rządu zaznaczyła, że polityków powinna łączyć troska o bezpieczeństwo obywateli.

- Nas polityków dzielą poglądy, ale zawsze powinna nas łączyć troska o dobro wspólne, o spokój i bezpieczeństwo obywateli. (…) Niestety dziś za sprawą opozycji trzy dni przed szczytem NATO musimy zajmować się wnioskiem o wotum nieufności dla Ministra Obrony Narodowej, który podczas tego szczytu będzie reprezentował polskie państwo - oświadczyła.

Beata Szydło mówiła o dużym znaczeniu szczytu NATO.

- To jest bardzo ważne, strategiczne wydarzenie, na które my w Polsce bardzo oczekujemy, które będzie decydować o naszym bezpieczeństwie, o bezpieczeństwie naszej ojczyzny, naszych rodaków, Polek, Polaków, na następne lata w tym trudnym i niespokojnym czasie - stwierdziła.

Prezes Rady Ministrów podkreśliła jakim człowiekiem jest Minister Macierewicz.

- Minister Antoni Macierewicz stał zawsze po stronie prawdy. (…) Miał odwagę wtedy, gdy wielu tej odwagi nie miało. Zawsze mówił prawdę, zawsze do niej dążył i za to dążenie do prawdy jest tak mocno atakowany przez tych, którzy się boją. Minister Macierewicz przez całe swoje życie kierował się odwagą, interesem państwa, stawał po stronie słabszych, cierpiących, prześladowanych. (...) Antoni Macierewicz jest człowiekiem honoru, a dla mnie jest zaszczytem, że jest Ministrem Obrony Narodowej w rządzie, którym mam zaszczyt kierować - mówiła Premier Szydło.

Podczas debaty głos zabrał również Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

- Ten rząd doprowadził do fundamentalnej zmiany sytuacji geopolitycznej Polski i zapewnia jej bezpieczeństwo. To jest prawdziwy powód waszego ataku. (...) Za dwa dni tutaj odbędzie się wydarzenie, które zagwarantuje Polsce i całemu zespołowi państw Europy Środkowo-Wschodniej bezpieczeństwo - mówił.

Szef MON w swoim przemówieniu zwrócił się bezpośrednio do opozycji.

- Atakujecie rząd, bo podjął on działania na rzecz rzeczywistej gwarancji bezpieczeństwa Polski. (...) W trakcie waszych rządów likwidowaliście armię, uważaliście, że armia nie jest Polsce potrzebna, uważaliście, że przez następne 20 lat nie będzie wojny, opieraliście rachunek na błędnej diagnozie i zapatrzeniu w obce rady i obce złudzenia - powiedział Minister Macierewicz.

Wniosek o wotum nieufności wobec Ministra MON Antoniego Macierewicza został odrzucony.

Źródło: pis.org.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×