eOstroleka.pl
Polska,

Antykomor.pl przed sądem: Proces rusza w lipcu  

REKLAMA
zdjecie 6828
fot. sxc.hu fot. sxc.hu
REKLAMA
zdjecie 6828
Polska: Jeszcze w tym miesiącu Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim ma zająć się sprawą Roberta F., twórcy portalu anykomor.pl.

Mężczyzna jest oskarżony o znieważenie prezydenta Bronisława Komorowskiego poprzez utworzenie satyrycznej strony, na której znajdowały się ośmieszające fotomontaże czy gry polegające na strzelaniu do wizerunku prezydenta.

Robert F. podkreśla, że strona ma charakter wyłącznie satyryczny i nie znieważa głowy państwa.

W ubiegłym roku funkcjonariusze ABW wkroczyli do mieszkania autora strony, zabezpieczyli jego laptop i inne nośniki danych. Akcja Agencji - zdaniem wielu komentatorów - była zamachem na wolność słowa. Robert F. złożył doniesienie o podejrzeniu przestępstwa nadużycia władzy przez ABW, która w lipcu ubiegłego roku stwierdziła, że do nadużycia władzy nie doszło.

Pierwszy proces w sprawie Roberta F. ma odbyć się 20 lipca, a kolejny - 23 lipca.


[źródło: mypis.pl]
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15  16 dk17 dk18
dk19  20  21 dk22  23  24 dk25
dk26  27  28  29  30  31  1
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×