zdjecie 1233
zdjecie 1233
zdjecie 1233
2010-10-19T14:37:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Atak na biuro PiS w Łodzi (WIDEO, AKTUALIZACJA)

REKLAMA
REKLAMA

Sprawca ataku zatrzymany przez policję (fot. lodzka.policja.gov.pl)
19 października po godzinie 11.00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniach, do których doszło w siedzibie PiS przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Do pomieszczenia, w którym znajdowało się dwóch pracowników biura wszedł mężczyzna, który oddał z posiadanej broni kilka strzałów jak się okazało śmiertelnych dla 62-letniego pokrzywdzonego.

Marek Rosiak, asystent eurodeputowanego Janusza Wojciechowskiego, zginął w ataku w biurze PiS w Łodzi. Zmarł w wyniku postrzału. Druga osoba, ugodzona nożem, walczy o życie. Sprawca został zatrzymany. To, według informacji RMF FM, 62-letni Ryszard C., mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna miał krzyczeć, że nienawidzi PiS-u i chce zabić Kaczyńskiego.

Chciał zabić Kaczyńskiego

Według wstępnych informacji, mężczyzna wtargnął do biura poselskiego Jarosława Jagiełły, przy ul. Sienkiewicza po godz. 11. W rękach miał nóż i przerobioną broń gazową. Wykrzykując antypisowskie hasła, zaatakował dwie osoby.

- Mężczyzna krzyczał, że to akt nienawiści, że nienawidzi PiS-u - powiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Konradem Piaseckim eurodeputowany Janusz Wojciechowski. Twierdził, że chce zabić Kaczyńskiego.

Powystrzelam wszystkich pisowców

Według naocznego świadka starszy mężczyzna, oddał kilka strzałów. Jego zdaniem napastnik miał "około 70 lat".

- Mężczyzna wszedł, bo drzwi są otwarte - zbieramy podpisy poparcia - opowiadał reporterce RMF FM Czesław Tetlatycki z łódzkiego PiS-u. Doszło do scysji między napastnikiem a asystentem europosła Janusza Wojciechowskiego. Wyciągnął pistolet i zaczął strzelać, mówić, że wszystkich pisowców powystrzela.   

- Gdy mężczyźnie zabrakło nabojów - relacjonował Tetlatycki - poderżnął gardło osobie, która próbowała go powstrzymać. Przybiegła straż miejska i doszło do obezwładnienia napastnika.

Odpowiedzialność ponosi rząd

Wiadomo, że zginął Marek Rosiak, mąż byłej wiceprezydent Łodzi, asystent europosła PiS Janusz Wojciechowskiego; ranny został 39-letni asystent posła Jarosława Jagiełły - poinformował radny Czesław Telatycki.

Napastnik został zatrzymany przez policję. Wcześniej został obezwładniony przez strażników miejskich. Mundurowi zjawili się na miejscu błyskawicznie, bo siedziba straży miejskiej jest w pobliżu biura.
Policja poinformowała, że napastnik przyjechał do Łodzi kilka dni wcześniej.

- To wydarzenie nie miało charakteru przypadkowego. To jest wynik wielkiej kampanii nienawiści. "Moherowe berety" Donalda Tuska, to był jej początek. Potem było "dorzynanie watahy" i "bydło". Odpowiedzialność za to ponosi rząd - powiedział Jarosław Kaczyński.

[źródło: RMF FM / lodzka.policja.gov.pl]

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×