2021-01-15T13:10:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bez dinozaurów, ale z oczkiem wodnym. Prezydent zapowiada budowę parku przy Warszawskiej

REKLAMA
REKLAMA

Prezydent Łukasz Kulik chce, by przy ulicy Warszawskiej powstał park wypoczynkowo-rekreacyjny. To jedna z jego obietnic wyborczych. Do realizacji jednak jeszcze daleka droga.

Mowa bowiem o wstępnych planach - koncepcji graficznej na zagospodarowanie terenu, nie prac projektowych ani budowlanych.

zdjecie 300

W najbliższym czasie ogłosimy konkurs na koncepcję graficzną zagospodarowania terenu widocznego na zdjęciach. Chcielibyśmy żeby znalazły się w niej takie elementy jak: ścieżki do spacerowania, ścieżki rowerowe, ławki, kosze, oświetlenie, monitoring. W lasku znajduje się również oczko wodne, które zamierzamy pogłębić, a wokół niego stworzyć miejsce do wypoczynku. Istotnym elementem będzie również strefa rekreacyjno-sportowa na bazie obecnego boiska do siatkówki

- zapowiedział Łukasz Kulik na swojej facebookowej stronie.

Łukasz Kulik, deklarując działania w sprawie parku przy Warszawskiej, uśmiecha się do jednej ze swoich obietnic wyborczych. Brzmiała ona następująco:

Co cztery lata, przed wyborami, każdy z kandydatów mówi o zagospodarowaniu terenu nad Narwią. Po czterech latach okazuje się, że dalej go nie ma. Dlatego naszym priorytetem będzie w pierwszej kolejności budowa parku przy ul. Warszawskiej. Ten park, wraz z tężniami solankowymi i promenadą po drugiej stronie rzeki stanie się wizytówką Ostrołęki.

Jeszcze inny pomysł na zagospodarowanie tego terenu miał bliski współpracownik prezydenta Ostrołęki, były wiceprezydent Maciej Kleczkowski. W 2009 roku chciał, by w tym miejscu utworzyć... park dinozaurów. Cztery lata później zbierał nawet podpisy mieszkańców w tej sprawie.

Wracając do obecnie planowanej inwestycji, miasto złożyło wniosek o dofinansowanie jej z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Szacowany koszt rewitalizacji lasu wskazano na 12 milionów złotych, a kwota wnioskowanych środków (80 % kosztów inwestycji) wyniosła 9,6 mln zł.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 1701
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
Dzisiaj:
Wydarzenia
Sport
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×