2018-11-26T21:09:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Bezpartyjni samorządowcy z wizytą w Sejmie RP [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
6
1
12

Wiceprzewodniczący rady miasta Ostrołęki Jakub Frydryk wraz z dwoma radnymi klubu Bezpartyjne Miasto - Jackiem Łubą i Mariuszem Mierzejewskim - w ubiegły weekend gościli w Sejmie RP, gdzie wzięli udział w spotkaniu bezpartyjnych samorządowców zorganizowanym przez klub parlamentarny Kukiz'15.

W sali im. Wojciecha Trąmpczyńskiego pojawili się samorządowcy z całej Polski. Wymieniali się oni doświadczeniami, przekazywali dobre pomysły i zapowiedzieli ścisłą współpracę bezpartyjnych ruchów z całej Polski. Spotkanie zorganizowali i poprowadzili m.in. poseł Paweł Kukiz i wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

- Cieszymy się, że otrzymaliśmy zaproszenie na takie spotkanie. Była to okazja do poznania bezpartyjnych samorządowców z całej Polski i zaczerpnięcie ciekawych pomysłów na funkcjonowanie naszej lokalnej społeczności. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze i pokazało, że bezpartyjne ruchy w Polsce mają się jak najbardziej dobrze - powiedział nam Jakub Frydryk, wiceprzewodniczący rady miasta Ostrołęki.

Podczas spotkania mówiono o obywatelskim samorządzie i elementach, jakie mogą sprawić, by rządzący byli bardziej otwarci na mieszkańców. Podkreślano, by samorząd nie był patologiczny, a jednym z ważnych punktów zaproponowanych przez Kukiz'15 był zakaz wydawania prasy przez samorządy. Mowa była także o zdrowych finansach samorządów, Polsce bez smogu i odoru czy decentralizacji edukacji.

- Dla mnie, jako dla debiutanta w radzie miasta, było to bardzo cenne doświadczenie. Wizyta w Sejmie i spotkanie z osobami, które tak jak my podjęły trud pracy samorządowej bez szyldu partyjnego, na pewno przyniesie wymierne efekty - podkreślił radny Jacek Łuba.

Zapowiedziano już, że być może w przyszłości dojdzie do kolejnych tego typu spotkań, zrzeszających bezpartyjnych samorządowców z całej Polski.

- Jesteśmy bogatsi o wiele nowych doświadczeń, więc jeżeli będą organizowane kolejne takie spotkania, chętnie weźmiemy w nich udział - dodaje radny Mariusz Mierzejewski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×