eOstroleka.pl
Polska,

Błaszczak: Zapraszamy do konsultacji w sprawie wotum nieufności dla rządu Tuska

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
Profesor Piotr Gliński fot. mypis.plProfesor Piotr Gliński fot. mypis.pl
REKLAMA

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak zwrócił się do szefów klubów parlamentarnych o konsultacje w sprawie wniosku o wotum nieufności. Profesor Piotr Gliński zapowiedział, jak będzie wyglądał proces tych konsultacji.

Mariusz Błaszczak przesłał do szefów klubów parlamentarnych (oprócz Ruchu Palikota) zaproszenie do konsultacji w sprawie konstruktywnego wotum nieufności: - Na tym moja rola się kończy – powiedział szef KP PiS i poinformował, że w listach do przewodniczących klubów zamieścił także wniosek o konstruktywne wotum nieufności oraz życiorys prof. Piotra Glińskiego – kandydata na premiera rządu technicznego.

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie Konwentu Seniorów na którym Marszałek Sejmu wyznaczy termin debatowania nad wnioskiem. W tej chwili ma do wyboru dwa terminy. Może dojść do tego, że wniosek będzie przedmiotem dyskusji na najbliższym posiedzeniu Sejmu, rozpoczynającym się 19 lutego.

- Konstruktywne wotum nieufności jest instytucją konstytucyjną. Ustawodawca zakładał, że jest to pewien proces. Polega on na przekonywaniu do konkretnego programu, celu – mówił o swojej misji prof. Piotr Gliński. Odniósł się w ten sposób do lekceważących słów na temat jego kandydatury, płynących z innych środowisk politycznych.

- Mamy do czynienia z poważnym kryzysem, a rząd techniczny może przeprowadzić zmiany, które naprawią sytuację polskiej gospodarki, bez politycznych kosztów – powiedział prof. Gliński. Zapowiedział także zaprezentowanie planu gospodarczego rządu technicznego, które odbędzie się w najbliższą środę. Tam zostaną także przedstawieni eksperci, którzy współpracują z Piotrem Glińskim przy programie gospodarczym.

Prof. Piotr Gliński chce rozmawiać z wszystkimi, którym zależy na dobru Polski. Według kandydata na premiera spotkania powinny być bez udziału mediów, tak żeby rozmowa była szczera i konkretna.

Przewodniczący Mariusz Błaszczak odniósł się także do braku zgody dla wystąpienia Piotra Glińskiego na forum Sejmu w trakcie dyskutowania wniosku o konstruktywne wotum nieufności: - Posłowie powinni się móc zapoznać z planami kandydata przed głosowaniem – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Źródło: mypis.pl
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×