eOstroleka.pl
Region,

Cena leczenia i prywatnej terapii uzależnień - od czego zależy?

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
REKLAMA

Zdrowie fizyczne i psychiczne jest bezcenne. Kiedy popadamy w uzależnienie, najczęściej potrzebne jest zarówno leczenie farmakologiczne, jak i terapia psychologiczna. Im dłużej je odwlekamy, tym trudniej poradzić sobie z konsekwencjami uzależnienia. Dziś wiemy, że nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki czy dopalacze oraz lekomania to objawy choroby uzależnieniowej, a nie efekt "słabości charakteru". Sprawdź, jaka jest cena leczenia i terapii psychologicznej w przypadku uzależnień.

Kiedy w przebiegu leczenia uzależnienia potrzebna jest farmakoterapia

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków, dopalaczy czy leków wiąże się z koniecznością przeprowadzenia detoksykacji. To pierwszy niezbędny etap wychodzenia z uzależnienia, który stanowi przygotowanie do odbycia terapii psychologicznej.

Podczas detoksu z organizmu pacjenta usunięte zostają toksyny, czyli substancje potencjalnie szkodliwe i zarażające jego zdrowiu i życiu. Cel detoksykacji to przerwanie ciągu alkoholowego, narkotykowego lub lekowego w bezpiecznych szpitalnych warunkach, pod okiem doświadczonego personelu, co skutkuje możliwie łagodnym przejściem w stan abstynencji oraz inicjuje proces skutecznej regeneracji organizmu.

Podczas detoksykacji stan zdrowia pacjenta jest stale monitorowany, przeprowadza się badania laboratoryjne i podaje elektrolity, witaminy oraz leki (np. przeciwpadaczkowe, uspokajające, przeciwdepresyjne, nasenne i inne w zależności od potrzeb).

Cena detoksykacji podczas leczenia w ośrodku WANT zależy od wybranego pakietu:

  • kompleksowa terapia uzależnień wraz z pobytem w pokoju dwuosobowym zawiera pięciodniowy detoks w cenie 2500 PLN,
  • kompleksowa terapia uzależnień wraz z pobytem w pokoju jednoosobowym zawiera pięciodniowy detoks w cenie 3000 PLN.

Przy pakietach od 2 tygodnia do 8 tygodni możliwy jest także detox VIP w cenie 5990 PLN.

Co ważne, detoksykacja odbywa się nie w samym ośrodku, a w zaprzyjaźnionej sprawdzonej klinice. Dzięki temu pacjenci są pod specjalistyczną opieką, a kiedy przybywają do prywatnego centrum leczenia uzależnień WANT nie mają już silnych objawów odstawienia i są w dobrym stanie zdrowia.

Detoks, detoks i po detoksie - co teraz?

Teraz pora na terapię psychologiczną - indywidualną i/albo grupową. Wykwalifikowani terapeuci zapoznają się Twoją historią choroby oraz uwzględnią wszelkie indywidulane uwarunkowania, żeby zaproponowany Ci program terapii był maksymalnie skuteczny. Nie da się ukryć, że na tę skuteczność składa się nie tylko wiedza i doświadczenie terapeutów, ale także Twoje zaangażowanie pacjenta i gotowość do ciężkiej pracy w czasie terapii.

Nie wahaj się, nie obawiaj, że nie dasz rady. Jak mawiają: "Praca na sobą to jedyna pewna robot w życiu". Podejmij tę pracę, a razem wyjdziemy na prostą. Pomocny będzie ściśle określony plan dnia, dostęp do szeregu zajęć dodatkowych (filmoterapia, arteterapia, trening asertywności i umiejętności społecznych, liczne zajęcia sportowe) oraz fakt, że w niedzielę zawsze jest możliwość wyjazdu z rodziną lub innymi pacjentami na wycieczkę.

Ile to wszystko kosztuje?

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień cennik ma sformatowany w taki sposób, że wiesz za co płacisz. W przypadku ośrodka WANT składowych standardowego pakietu pobytowego jest naprawdę wiele.

Turnusy terapeutyczne trwają od 2 do 6 tygodni.

2 tygodnie - 6500 PLN

3 tygodnie - 7000 PLN

4 tygodnie - 8000 PLN

5 tygodni - 10600 PLN

6 tygodni - 12750 PLN

W cenie każdego turnusu znajdziesz:

  • zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, TV oraz WiF,
  • terapię zgodnie z planem dnia,
  • całodniowe wyżywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad, kolacja - śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu, kawę rozpuszczalną i sypaną, herbatę i cukier bez ograniczeń),
  • możliwość korzystania z pralki, żelazka, lodówki i mikrofalówki na terenie ośrodka,
  • dostęp do sauny 2 razy w tygodniu,
  • dostęp do sali gimnastycznej i siłownia przez cały czas.

Usługi takie jak wizyty u lekarzy specjalistów czy uzyskanie L-4 są dodatkowo płatne. Za dodatkową opłatą możliwy jest także transport z miejsca zamieszkania. Na pacjentów z własnymi samochodami czeka duży parking. 

Terapia, terapia i po terapii - co dalej?

Naszym pacjentom uświadamiany zawsze, że terapia uzależnień wymaga m.in. znalezienia nowego hobby oraz wypracowania konstruktywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Zachęcamy ich także, aby pozostawali w kontakcie z ośrodkiem WANT i uczestniczyli w spotkaniach grup wsparcia. Na takie mitingi uczęszczają nie tylko osoby mające leczenie i terapię już za sobą, ale także te, które właśnie są w jej trakcie. Dla obu grup pacjentów to motywacja i możliwość utwierdzenia się w przekonaniu, że wyjście z nałogu jest możliwe.

Nie wahaj się. Sprawdź ceny prywatnym ośrodku leczenie uzależnień WANT i podejmij decyzję już dziś. Oferujemy doskonałe warunki pobytu oraz specjalistyczne leczenie i terapię na najwyższym poziomie.

W przygotowaniu pomógł Waldemar Wantoch-Rekowski pomysłodawca i współwłaściciel Ośrodka WANT. Sprawdź ceny pobytu https://uzaleznienia-terapia.pl/cennik/.

Materiał zewnętrzny. 

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×