zdjecie 907
zdjecie 907
2019-01-04T10:54:25+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Co przez ostatni rok działo się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. MŻW
REKLAMA
14
4
19

Czym, będące wciąż „w organizacji” Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, zajmowało się w minionym roku? Sprawdzamy dokonania dyrektora Jacka Karczewskiego i jego podwładnych.

Koniec grudnia to czas podsumowań, bilansów, refleksji oraz snucia planów na kolejny rok. Chociaż Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce działa nadal w trybie „w organizacji”, to w 2018 roku w placówce wydarzyło ciągle coś się działo. I nie chodzi tu tylko o prace związane z budową. O ubiegłorocznych działaniach dyrektora Jacka karczewskiego i jego podwładnych przeczytać można na oficjalnej stronie MŻW.

„Stale gromadzimy i opracowujemy zbiory związane z II wojną światową i podziemiem antykomunistycznym, docieramy do świadków historii i rejestrujemy ich relacje. Trwają także prace związane z porządkowaniem i zabezpieczeniem obszernego, przejętego przez Muzeum archiwum Związku Polaków Poszkodowanych przez Trzecią Rzeszę, w którym odkrywamy prawdziwe skarby – chociażby unikatowe dokumenty z obozów i miejsc pracy przymusowej.

Jednocześnie zgłębiamy historię dawnego aresztu śledczego w Ostrołęce, w którym po przebudowie będzie się mieścić nasze Muzeum. Dzieje ostrołęckiego więziennictwa kryją mnóstwo ciekawostek i splatają się z losem niezwykłych osób. Bardzo się cieszymy, że po naszym apelu skontaktowały się z nami rodziny kilku spośród pracowników więzienia uwiecznionych na zdjęciu z końca lat dwudziestych. Nadal można nam pomóc w identyfikacji pozostałych osób lub przekazać inne materiały związane z historią tego miejsca. Wyniki naszych poszukiwań pokażemy po otwarciu wystawy stałej – rozdział poświęcony dziejom naszej siedziby będzie jej częścią.”
- czytamy w podsumowaniu.

Z pełnym zestawieniem realizowanych zadań i projektów zapoznać można się bezpośrednio na stronie internetowej MŻW.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych - Podsumowanie roku 2018

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×