zdjecie 9336
2018-06-26T10:07:01+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Ćwierć miliona złotych na remonty strażnic OSP w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
1

11 strażnic OSP z terenu powiatu ostrołęckiego i Ostrołęki otrzymało dofinansowanie na niezbędne remonty. Dotacja w wysokości ponad 260 tysięcy złotych (po 23 742 na każdą strażnicę) pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego. Podobne wsparcie otrzymają też jednostki z powiatów makowskiego, pułtuskiego, wyszkowskiego i ostrowskiego.

Na Mazowszu jest blisko dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa blisko 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim, w tym nowoczesnymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa. Od lat samorząd Mazowsza wspiera ochotnicze straże pożarne. Od 2006 r. do 2017 r. przekazał na zakup sprzętu i samochodów przeciwpożarowych ponad 71 mln zł. W tym czasie wsparcie otrzymało niemal 2995 jednostek OSP. Pozwoliło to zakupić przeszło 500 samochodów pożarniczych, ponad 20 łodzi, a także ponad 150 zestawów ratownictwa technicznego lub medycznego.

– Strażacy ochotnicy wykonują niezwykły zawód. Ratują ludzkie zdrowie i życie. Musimy jednak pamiętać, że w takiej pracy potrzebna jest nie tylko odwaga, ale też niezawodny, specjalistyczny sprzęt. Dlatego od lat wspieramy finansowo druhów z OSP i staramy się w budżecie Mazowsza zawsze znaleźć środki na zakup nowoczesnych samochodów czy sprzętu strażackiego – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

W tym roku samorząd Mazowsza zdecydował o uruchomieniu dodatkowego wsparcia dla mazowieckich OSP. Tym razem pieniądze trafią na remonty budynków strażnic OSP. Dzięki 5 mln zł dotacji uda się zrealizować 214 przedsięwzięć na terenie całego Mazowsza. Strażacy ochotnicy najczęściej aplikowali o środki na wymianę dachów strażnic, bram garażowych, a także drzwi i okien w budynkach. OSP środki z budżetu Mazowsza przeznaczą również na nowe elewacje i posadzki, a także instalacje elektryczne i wentylacyjne. Maksymalna dotacja wyniosła ok. 23,7 tys. zł.

– To bardzo ważne środki, bo zagwarantują strażakom nie tylko bezpieczeństwo, ale też godne warunki pracy. Dzięki temu dofinansowaniu wiele strażnic przejdzie remonty, które bez tych środków nie byłyby możliwe – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Dofinansowanie na remonty otrzymają m.in. strażnice z gmin Czarnia, Czerwin, Kadzidło, Goworowo, Baranowo, Łyse, Lelis, Myszyniec, Troszyn, Olszewo-Borki oraz OSP Ostrołęka.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Strażak osp, 13:22 26-06-2018,   -
A o OSP RZEKUŃ jak zawsze zapomniano :(
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28