2018-04-13T12:24:06+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

XLIV sesja Rady Powiatu w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
2

O realizacji dwóch ważnych projektach drogowych decydował wczoraj samorząd powiatu podczas sesji, która tym razem wyjątkowo odbyła się w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. Radni jednogłośnie poparli projekty uchwał o przystąpieniu do realizacji tych zadań, co otworzyło staroście drogę do aplikowania o środki na wykonanie inwestycji.

XLIV sesja Rady Powiatu odbyła się w czwartek, 12 kwietnia w ZSP w Kadzidle. Obrady poprzedziła uroczystość nadania placówce imienia „Strzelców Kurpiowskich”.

Podczas sesji radni zapoznali się z informacją o sytuacji na rynku pracy w powiecie ostrołęckim i mieście Ostrołęka oraz informacją z realizacji planu pracy Rady Powiatu za ubiegły rok. Wśród najistotniejszych spraw poruszonych podczas sesji wymienić należy dwie inwestycje drogowe, na które powiat chce uzyskać dofinansowanie. Chodzi tu o przebudowę drogi Przasnysz – Baranowo oraz  Grabnik – Grabówek – Jastrząbka – Gaczyska.

- Będziemy aplikować o środki z nowego programu rządowego dotyczącego wsparcia rozwoju oraz konkurencyjności regionów i dofinansowania lokalnej infrastruktury drogowej. Jest to nowy program, który ogłoszony został przed niespełna dwoma tygodniami. Nabór wniosków prowadzony jest do 15 kwietnia. Dofinansowanie do jednego projektu wynosi do 5 milinów złotych, powiat może aplikować o dwa projekty – mówi starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł – Szansa na uzyskanie dofinansowania nie jest zbyt wielka, ponieważ na całe Mazowsze przewidziana jest kwota 48 milionów złotych co oznacza sfinansowanie 5 wniosków powiatowych i 5 gminnych na 42 jednostki samorządu terytorialnego, co daje szansę w granicach 10 do 12% - dodaje starosta.

Ponadto podczas sesji na wniosek starosty wprowadzono do budżetu kwotę 500 tysięcy złotych otrzymaną z tzw funduszu leśnego na przebudowę drogi Kuzie – Charubin. Radni wyrazili także zgodę na przystąpienie do realizacji projektu edukacyjnego „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” w ramach RPO WM 2014 – 2020.

Sporą dyskusję wywołała kwestia rozstrzygnięć przetargowych na projekt drogowy, który powiat planuje zrealizować wspólnie z gminą Rzekuń. Mowa tu o przebudowie drogi w miejscowości Rozwory. W postępowaniu mającym wyłonić wykonawcę wpłynęła tylko jedna oferta, której wartość znacząco odbiega od zakładanych w projekcie kosztorysów. Dlatego też, by w ogóle inwestycja mogła być realizowana konieczne jest podjęcie dalszych kroków. Na te jednak, ze względu konflikt panujący na linii Rada Gminy Rzekuń i wójt Stanisław Godzina, póki co nie można liczyć.

- W Rzekuniu obecnie panuje taka atmosfera, że jak wójt chce to rada nie, a jak rada chce to wójt już niekoniecznie – skwitował dyskusję starosta Kubeł.

Ostatecznie w kwestii dalszych działań związanych z postępowaniem przetargowym, radni zaproponowali, by na jedno z najbliższych posiedzeń zaprosić samorząd Rzekunia i wówczas, wspólnie już zdecydować o dalszych losach inwestycji.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~ja, 23:36 13-04-2018,   0%
Zagdka:
jestem malutki wzrostem a jeszcze mniejszy umysłem......
jestem wybrańcem suwerena ale się go boję i dlatego stado podatników (baranów) płaci ponad 1.600.000 zł na moją ochronę....
każdego dnia mój jad wewnętrzny zjada mnie od środka...
Wszystkich ma w pewnej tylnej części ciała ale dla własnych celów będę im słodził.....
Dla podpowiedzi :szeregowy poseł który rządzi.....
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc, 15:47 15-04-2018,   100%
dziwie sie ze starosta Kubel tak wypowiada sie o wojcie Godzinie gdzie to jak ulal pasuje raczej do starosty... zostaw porzadnego wojta w spokoju...starosta zaczyna rzadzic we wszystkich instytucjach/czyz nie widzicie tego/....
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń