2018-03-24T08:56:36+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Rozmawiali o patriotyzmie gospodarczym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1

Przedstawiciele przedsiębiorstw działających na terenie regionu, samorządowcy, reprezentanci bankowości, a także organizacji pozarządowych spotkali się 21 marca w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce na konferencji „Patriotyzm gospodarczy”, na którą zaprosił Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Podczas konferencji przedstawiono różne oblicza patriotyzmu, a szczególnie skupiono się na zjawisku, określanym jako patriotyzm gospodarczy. Zagadnienie to przedstawiono niezmiernie szeroko i na wielu płaszczyznach. Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich mówił o działaniach banków na rzecz rozwoju regionów i ich roli w społecznej gospodarce rynkowej. Obecna na konferencji Elżbieta Lanc, wicemarszałek województwa mazowieckiego podkreślała rolę i wsparcie samorządu mazowieckiego dla lokalnych inicjatyw. Niezwykle ciekawą prelekcję wygłosił ks. dr Radosław Kubeł na temat patriotyzmu gospodarczego w społecznej nauce Kościoła. Ukazał patriotyzm jako coś bardzo bliskiego i naturalnego każdemu człowiekowi. Narodowy program ochrony infrastruktury krytycznej w sektorze finansowym przybliżył zebranym Krzysztof Czerwonka z Ministerstwa Finansów, zaś wykład o polskiej bankowości spółdzielczej wobec wyzwań rozwojowych polskich przedsiębiorstw zaprezentował Bartosz Kublik, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, członek Rady Związku Banków Polskich. W swym wystąpieniu zwrócił również uwagę między innymi na potrzebę edukacji klientów w sferze finansów, planowania, ryzyk i cyberbezpieczeństwa.

O patriotyzmie gospodarczym w wymiarze lokalnym mówił dr Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

- Wartość patriotyzmu jest nieoceniona nie tylko podczas wojen ale również podczas pokoju, dlatego starajmy się rozwijać tą drogocenną postawę- powiedział starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Przedstawił także wielkość sprzedaży poszczególnych branż w gospodarce powiatu. Branża przetwórstwa mięsnego i branża mleczarska generują najwyższą sprzedaż, zaraz za nimi jest branża transportowa i produkcja wołowiny, której sprzedaż szacuje się na ok. 250 mln rocznie. Wspomniał również o sprzedaży torfu, miodu, runa leśnego i zwierzyny łownej, które to dziedziny kiedyś były jednymi z głównych dziedzin dochodowych w gospodarce powiatu, dziś natomiast zamykają listę dochodowości ze sprzedaży.
      
Głos w dyskusji zabrał Jerzy Kwiatkowski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrołęce oraz prof. Bronisław Pura z Politechniki Warszawskiej. Najmłodsze "oblicze" patriotyzmu zebrani mogli podziwiać na zakończenie konferencji, kiedy to wystąpili Klara Płóciennik i Albert Napiórkowski ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Czerwinie. Na konferencję "Patriotyzm gospodarczy" zaprosił Powiat Ostrołęcki oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.  

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc, 17:31 24-03-2018,   100%
widze samych pezydupasow Kubla ze starostwa, osoba z wod polskich ktorej prace zalatwil Kubel/ani be ani me/dzieci z uczelni ...slaba imprezka...aby kasa...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR