zdjecie 9336
2018-03-24T08:56:36+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Rozmawiali o patriotyzmie gospodarczym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1

Przedstawiciele przedsiębiorstw działających na terenie regionu, samorządowcy, reprezentanci bankowości, a także organizacji pozarządowych spotkali się 21 marca w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce na konferencji „Patriotyzm gospodarczy”, na którą zaprosił Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki oraz Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Podczas konferencji przedstawiono różne oblicza patriotyzmu, a szczególnie skupiono się na zjawisku, określanym jako patriotyzm gospodarczy. Zagadnienie to przedstawiono niezmiernie szeroko i na wielu płaszczyznach. Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich mówił o działaniach banków na rzecz rozwoju regionów i ich roli w społecznej gospodarce rynkowej. Obecna na konferencji Elżbieta Lanc, wicemarszałek województwa mazowieckiego podkreślała rolę i wsparcie samorządu mazowieckiego dla lokalnych inicjatyw. Niezwykle ciekawą prelekcję wygłosił ks. dr Radosław Kubeł na temat patriotyzmu gospodarczego w społecznej nauce Kościoła. Ukazał patriotyzm jako coś bardzo bliskiego i naturalnego każdemu człowiekowi. Narodowy program ochrony infrastruktury krytycznej w sektorze finansowym przybliżył zebranym Krzysztof Czerwonka z Ministerstwa Finansów, zaś wykład o polskiej bankowości spółdzielczej wobec wyzwań rozwojowych polskich przedsiębiorstw zaprezentował Bartosz Kublik, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, członek Rady Związku Banków Polskich. W swym wystąpieniu zwrócił również uwagę między innymi na potrzebę edukacji klientów w sferze finansów, planowania, ryzyk i cyberbezpieczeństwa.

O patriotyzmie gospodarczym w wymiarze lokalnym mówił dr Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

- Wartość patriotyzmu jest nieoceniona nie tylko podczas wojen ale również podczas pokoju, dlatego starajmy się rozwijać tą drogocenną postawę- powiedział starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Przedstawił także wielkość sprzedaży poszczególnych branż w gospodarce powiatu. Branża przetwórstwa mięsnego i branża mleczarska generują najwyższą sprzedaż, zaraz za nimi jest branża transportowa i produkcja wołowiny, której sprzedaż szacuje się na ok. 250 mln rocznie. Wspomniał również o sprzedaży torfu, miodu, runa leśnego i zwierzyny łownej, które to dziedziny kiedyś były jednymi z głównych dziedzin dochodowych w gospodarce powiatu, dziś natomiast zamykają listę dochodowości ze sprzedaży.
      
Głos w dyskusji zabrał Jerzy Kwiatkowski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrołęce oraz prof. Bronisław Pura z Politechniki Warszawskiej. Najmłodsze "oblicze" patriotyzmu zebrani mogli podziwiać na zakończenie konferencji, kiedy to wystąpili Klara Płóciennik i Albert Napiórkowski ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Czerwinie. Na konferencję "Patriotyzm gospodarczy" zaprosił Powiat Ostrołęcki oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.  

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc, 17:31 24-03-2018,   100%
widze samych pezydupasow Kubla ze starostwa, osoba z wod polskich ktorej prace zalatwil Kubel/ani be ani me/dzieci z uczelni ...slaba imprezka...aby kasa...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28