eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czartoryski ostro krytykuje PSL z mównicy sejmowej [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5382
zdjecie 5382
REKLAMA

W czwartek 17 grudnia w sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw. Ostrołęcki poseł Arkadiusz Czartoryski podczas jednego ze swoich wystąpień w mocnych słowach skrytykował postępowanie opozycyjnego ugrupowania Polskie Stronnictwo Ludowe.

Dyskusję na temat obsadzania stanowisk publicznych przez osoby związane z partią rządzącą rozpoczęła poseł Andżelika Możdżanowska z PSL. Pochodząca z Kalisza parlamentarzystka oprócz tego wytykała - według niej - ewidentne błędy w ustawach przygotowanych przez PiS.

- W waszym wykonaniu mamy tylko ustawy, które dotyczą stołków. Najpierw Trybunał Konstytucyjny i wkładanie swoich sędziów, teraz służba cywilna i za chwilę media. Ile jeszcze chcecie obsadzić stanowisk? - pytała.

Na ripostę do poseł Andżeliki Możdżanowskiej zdecydował się Arkadiusz Czartoryski. Ostrołęczanin zarzucił parlamentarzystom PSL hipokryzję, gdyż według niego to właśnie ta opcja polityczna zasłynęła z nieuczciwych wyborów na ważne stanowiska.

- Wiedziałem, że będzie tutaj dużo pytań, ale jestem bardzo zaskoczony, że PSL nie skorzystało z tego żeby mieć okazję i akurat w tym wypadku siedzieć cicho - grzmiał poseł Czartoryski - Jak się wrzuci w Google informację "PSL obsadza swoimi" to wyskakują setki jak nie tysiące informacji o obsadzaniu stanowisk przez Polskie Stronnictwo Ludowe - dodał.

Jak stwierdził poseł Czartoryski, w przeszłości niejednokrotnie zdarzało się, iż kierownicze stanowiska w urzędach obsadzane były przez sympatyków PSL, mimo tego, że nie spełniali oni warunków konkursowych. - Nie starczyłoby kilkunastu dni by przeczytać wszystkie tytuły prasowe na ten temat - zakończył poseł z Ostrołęki. Jego słowa - oprócz poseł Andżeliki Możdżanowskiej - trafiły także do przewodniczącego Władysława Kosiniaka-Kamysza i byłego ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Ich miny mówią same za siebie - poniżej przedstawiamy materiał wideo z wystąpienia posła Czartoryskiego.

Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×