2012-03-25T19:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Czartoryski ponownie wybrany na szefa okręgu PiS

REKLAMA
zdjecie 4038
Arkadiusz Czartoryski Arkadiusz Czartoryski
REKLAMA
zdjecie 4038
Ostrołęka: Kilkaset osób wzięło udział w zjeździe Prawa i Sprawiedliwości, na którym wybrano przewodniczącego i zarząd okręgu siedleckiego.

Zdecydowaną większością głosów na przewodniczącego okręgu ponownie wybrany został poseł Arkadiusz Czartoryski. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko. Rekomendował go na nie prezes PiS Jarosław Kaczyński, a struktury nie zgłosiły kontrkandydata. Również do 23-osobowego zarządu okręgu weszło dwóch ostrołęczan - Grzegorz Makowiecki i Jerzy Grabowski.

Oprócz delegatów, na zjeździe byli także posłowie i senatorowie PiS, którzy zostali wybrani do parlamentu w okręgu nr 18. Nie zabrakło senatorów Roberta Mamątowa, Henryka Górskiego i Waldemara Kraski oraz posłów Henryka Kowalczyka, Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Grzegorza Woźniaka. Wśród gości znaleźli się także poseł PiS Jacek Sasin i posłanka Krystyna Pawłowicz, która co prawda nie jest członkiem partii, ale dostała się do Sejmu z pierwszego miejsca na liście PiS w naszym okręgu. Na sali był również Kazimierz Białczak - szef oddziału NSZZ „Solidarność” w Ostrołęce.

Podczas zjazdu delegaci podjęli także kilka uchwał. W jednej z nich wyrazili swój sprzeciw wobec nieprzyznania przez KRRiT koncesji na nadawanie na cyfrowym multipleksie TV Trwam. W kolejnej domagają się konsultacji społecznych w sprawie strategii rozwoju województwa mazowieckiego i planu zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego.

Odrębną uchwałę przygotował ostrołęcki senator Robert Mamątow. Sprzeciwił się w niej agresywnej polityce rządu wobec Kościoła katolickiego i wartości chrześcijańskich. Jako przykłady takiej polityki wymienił chęć likwidacji Funduszu Kościelnego oraz Ordynariatu Polowego WP, a także przyzwolenie na in vitro, akceptację małżeństw homoseksualnych i działania zmierzające do wyrugowania lekcji religii ze szkół. W uchwale znalazł się także fragment dotyczący nieprzyznania koncesji TV Trwam.

Niedzielny zjazd odbył się w sali głównej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Delegaci obradowali przez siedem godzin.
REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia
×