2017-04-28T14:03:23+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

"Czepkowanie" na PWSIiP Łomży [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Wasz powołanie do zawodu to konieczność pochylania się nad łóżkiem chorego, ale nie oznacza to pracy za darmo. Pielęgniarki powinny być należycie wynagradzane za swój trud i ofiarność – mówił kapelan łomżyńskiego szpitala, ksiądz Sławomir Gawryś, podczas uroczystości Czepkowania w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. – Miałem kiedyś taką sytuację, że chory, do którego poszedłem, nazwymyślał mi. Odszedłem od niego, było mi przykro i już do niego nigdy nie wróciłem. A pielęgniarka zawsze wraca...

„Moje powołanie o zawodu pielęgniarki”  
- To już dziesiąte Czepkowanie na naszej uczelni – przypomniała dr n. med. Barbara Jankowiak, dyrektor Instytutu Medycznego PWSIiP. Czepkowanych zostało pięćdziesiąt cztery studentki oraz ośmiu studentów drugiego roku Pielęgniarstwa. Wszyscy złożyli ślubowanie, otrzymali kodeks etyki zawodowej, symbolicznie wkroczyli w nowy etap życia, pasjonujący ale i trudny.
Renata Świderska na pielęgniarski czepek czekała długo, aż  trzydzieści lat...

- To było moje marzenie z dzieciństwa, zapomniałam o nim, mijały lata, byłam dobrą żona i mamą. O byciu pielęgniarką marzyła także moja córka, choroba odarła ją z marzeń. Gdy zachorowała, pojawili się wokół nas dobrzy ludzie w bieli – mówiła podczas uroczystości Czepkowania Renta Świderska. - Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, bez względu na wszystko.
Wzruszające przemówienie studentki przyjęte zostało przez jej kolegów i koleżanki oraz zgromadzonych gości gromkimi brawami.

- Wiemy, że nie zawsze będzie łatwo, ale warto, tego uczyła przecież patronka naszego instytutu święta Matka Teresa z Kalkuty  – mówiła studentka Marta Zaremba, starościna drugiego roku Pielęgniarstwa, wolontariuszka, między innymi w akcji podlaskich policjantów „Nie bądźmy obojętni – pomoc bezdomnym”. W gronie Czepkowanych studentów nie brakowało wolontariuszy. Pomagali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, rozdawali zabawki hospitalizowanym dzieciom, rejestrowali potencjalnych dawców szpiku kostnego, piekli ciasta dla chorego na ostrą białaczkę Krystiana, a zebrane w ten sposób pieniądze przekazali na jego leczenie. Część z nich – Marta Zaremba, Renata Świderska, Magdalena Zalewska i Joanna Grabiec – otrzymały listy gratulacyjne od prorektor uczelni, dr hab. Krystyny Leszczewskiej. Nagrodzeni zostali także studenci z najwyższą średnią ocen: Sylwia Reska, Ewelina Karpińska, Patrycja Łojek, Renata Świderska, Paulina Baranowska, Anna Kijek i Dominika Kulik.

Wydziały zamiast instytutów

Rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas, przekazał zgromadzonym informację, że łomżyńska uczelnia otrzymała w ostatnich dniach ministerialną zgodę na uruchomienie jednolitych studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia. Rekrutacja na nie „ruszy” od przyszłego roku akademickiego.

- Przed nami jest stworzenie struktury wydziałowej, nasze ukochane dziecko Instytut Medyczny, zostanie przekształcony w wydział nauk o zdrowiu – przypomniał rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Uroczystość zwieńczył nastrojowy recital Tomka Kamińskiego, gitarzysty, skrzypka i poety.Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2