zdjecie 907
zdjecie 907
2017-04-28T14:03:23+02:00 eOstroleka.pl
Region,

"Czepkowanie" na PWSIiP Łomży [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
0
0

Wasz powołanie do zawodu to konieczność pochylania się nad łóżkiem chorego, ale nie oznacza to pracy za darmo. Pielęgniarki powinny być należycie wynagradzane za swój trud i ofiarność – mówił kapelan łomżyńskiego szpitala, ksiądz Sławomir Gawryś, podczas uroczystości Czepkowania w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. – Miałem kiedyś taką sytuację, że chory, do którego poszedłem, nazwymyślał mi. Odszedłem od niego, było mi przykro i już do niego nigdy nie wróciłem. A pielęgniarka zawsze wraca...

„Moje powołanie o zawodu pielęgniarki”  
- To już dziesiąte Czepkowanie na naszej uczelni – przypomniała dr n. med. Barbara Jankowiak, dyrektor Instytutu Medycznego PWSIiP. Czepkowanych zostało pięćdziesiąt cztery studentki oraz ośmiu studentów drugiego roku Pielęgniarstwa. Wszyscy złożyli ślubowanie, otrzymali kodeks etyki zawodowej, symbolicznie wkroczyli w nowy etap życia, pasjonujący ale i trudny.
Renata Świderska na pielęgniarski czepek czekała długo, aż  trzydzieści lat...

- To było moje marzenie z dzieciństwa, zapomniałam o nim, mijały lata, byłam dobrą żona i mamą. O byciu pielęgniarką marzyła także moja córka, choroba odarła ją z marzeń. Gdy zachorowała, pojawili się wokół nas dobrzy ludzie w bieli – mówiła podczas uroczystości Czepkowania Renta Świderska. - Nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, bez względu na wszystko.
Wzruszające przemówienie studentki przyjęte zostało przez jej kolegów i koleżanki oraz zgromadzonych gości gromkimi brawami.

- Wiemy, że nie zawsze będzie łatwo, ale warto, tego uczyła przecież patronka naszego instytutu święta Matka Teresa z Kalkuty  – mówiła studentka Marta Zaremba, starościna drugiego roku Pielęgniarstwa, wolontariuszka, między innymi w akcji podlaskich policjantów „Nie bądźmy obojętni – pomoc bezdomnym”. W gronie Czepkowanych studentów nie brakowało wolontariuszy. Pomagali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, rozdawali zabawki hospitalizowanym dzieciom, rejestrowali potencjalnych dawców szpiku kostnego, piekli ciasta dla chorego na ostrą białaczkę Krystiana, a zebrane w ten sposób pieniądze przekazali na jego leczenie. Część z nich – Marta Zaremba, Renata Świderska, Magdalena Zalewska i Joanna Grabiec – otrzymały listy gratulacyjne od prorektor uczelni, dr hab. Krystyny Leszczewskiej. Nagrodzeni zostali także studenci z najwyższą średnią ocen: Sylwia Reska, Ewelina Karpińska, Patrycja Łojek, Renata Świderska, Paulina Baranowska, Anna Kijek i Dominika Kulik.

Wydziały zamiast instytutów

Rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas, przekazał zgromadzonym informację, że łomżyńska uczelnia otrzymała w ostatnich dniach ministerialną zgodę na uruchomienie jednolitych studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia. Rekrutacja na nie „ruszy” od przyszłego roku akademickiego.

- Przed nami jest stworzenie struktury wydziałowej, nasze ukochane dziecko Instytut Medyczny, zostanie przekształcony w wydział nauk o zdrowiu – przypomniał rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Uroczystość zwieńczył nastrojowy recital Tomka Kamińskiego, gitarzysty, skrzypka i poety.REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×