eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Czym jest biały proszek znaleziony na biurku wójta Rzekunia? Jest oficjalny komunikat policji

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wstępnie wykonane policyjne czynności wykazują, że znaleziony na biurku wójta gminy Rzekuń, Stanisława Godziny, wczoraj biały proszek nie jest niebezpieczny dla życia i zdrowia ludzkiego. By jednak mieć stuprocentową pewność, zlecono drobiazgowe badania.

Przypomnijmy, w czwartek, 4 stycznia około godziny 12:00 na biurku w gabinecie wójta gminy Rzekuń Stanisława Godziny znaleziono biały proszek. Wójt zawiadomił policję, na miejsce wezwano także jednostkę strażaków z sekcji ratownictwa chemicznego PSP Ostrołęka. Biały proszek został zabezpieczony i przekazany do analizy. Profilaktycznym badaniom poddano także osoby mające kontakt z substancją. Śledczy z ostrołęckiej policji rozpoczęli ustalanie szczegółów tego zdarzenia.

- Na miejsce skierowano policjantów dzielnicowych oraz z wydziału dochodzeniowo – śledczego. Substancja została zabezpieczona. Wstępne ustalenia wskazują na to, że nie stwarza ona zagrożenia dla życia i zdrowia, ale zostanie poddana dokładnemu badaniu, aby określić dokładny jej skład. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego – poinformował nas aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

O komentarz w tej sprawie chcieliśmy także poprosić samego zainteresowanego, czyli wójta gminy Rzekuń, Stanisława Godzinę, jednak pomimo podjętych kilku prób do chwili publikacji artykułu nie udało nam się z nim skontaktować.

Do sprawy będziemy wracali.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×