2016-11-30T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Delegacje z Litwy i Ukrainy z wizytą w powiecie ostrołęckim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
3
1

25 i 26 listopada gościliśmy w powiecie ostrołęckim delegację z Rejonu Alytus na Litwie oraz z Rejonu Sokal na Ukrainie. Delegacji z Litwy przewodził wicemer Arwidas Balciunas, zaś gościom z Ukrainy - przewodniczący sokalskiego rejonu państwowej administracji lwowskiego obwodu Pielich Olieg Zinowijowicz.

Prowadzona od lat współpraca z partnerami zagranicznymi odgrywa w funkcjonowaniu powiatu ostrołęckiego bardzo ważną rolę, ma także istotny wpływ na rozwój poszczególnych gmin. Samorząd powiatu ostrołęckiego współpracuje z rejonem Sokal na Ukrainie oraz rejonem Alytus na Litwie na podstawie zawartych porozumień, w myśl których samorządy prowadzą współpracę na różnych płaszczyznach i wspierają się w działaniach gospodarczo-kulturalnych. Współpraca ta pozwala na utrzymanie i rozwijanie już istniejących przyjaznych stosunków, udzielanie wzajemnych rad i pomocy w zakresie zadań wspólnot oraz na inicjowanie i rozszerzanie kontaktów pomiędzy organizacjami sportowymi, kulturalnymi i turystycznymi. Samorządy wymieniają się doświadczeniami przy okazji spotkań, przeważnie podczas różnych wydarzeń kulturalno – patriotycznych.

Podczas ostatniej wizyty w powiecie ostrołęckim goście z Ukrainy i Litwy wzięli udział w Kongresie Regionalizmu Kurpiowskiego i obchodach 20-lecia Związku Kurpiów w Baranowie. Podkreślali podobieństwo naszych regionów w przywiązaniu do tradycji i dbałości o dziedzictwo kulturowe. Wymieniono upominki, które wręczał przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Mróz, starosta Stanisław Kubeł, wicestarosta Krzysztof Parzychowski, skarbnik Barbara Gocłowska oraz dyrektor Aldona Kuciej.

26 listopada delegacje zwiedziły zakłady mięsne w Łysych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~nieroby , 15:59 30-11-2016,   -
Kurtuazyjne wizyty, które zwykłym obywatelom nic nie wnoszą.
Ale swojaki dobrze się bawią i odznaczają się bez skrupułów.
A podatnicy muszą płacić za fanaberie panisków ze słomą w butach.
Ciekawe np. jaki zespół z Olity i Sokala grali w Ostrołęce, kto gra w ostrołęckich klubach z tych miast i powiatów (rejonów), nikt!!!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2