zdjecie 9015
zdjecie 9015
2016-09-07T11:59:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Turecka delegacja z wizytą w SSOk-u [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Wiceburmistrz tureckiego miasta Kemer wraz ze swoimi współpracownikami odwiedził w poniedziałek Samorządową Stację Segregacji Odpadów w Ostrołęce. Kemal Yüksel był pod wrażeniem instalacji i wykorzystanych w zakładzie rozwiązań technologicznych.

Wizyta tureckiej delegacji w SSOK-u przy ulicy Turskiego stanowiła część uroczystości związanych z podpisaniem porozumienia pomiędzy samorządem Ostrołęki a władzami miasta Kemer.

Kemer to niespełna dwudziestotysięczne miasteczko w prowincji Antalya, w południowo-zachodniej Turcji. Leży nad Morzem Śródziemnym i jest jednym z najpiękniejszych kurortów turystycznych tego kraju. Dla Ostrołęki będzie to już siódme miasto partnerskie, poprzednie to: Alytus (Litwa), Balassagyarmat (Węgry), Meppen (Niemcy), Mosty (Białoruś), Pryluky (Ukraina) i Lagodekhi (Gruzja). 

W programie wizyty przedstawicieli władz Kemer znalazło się m.in. zwiedzanie Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego. Po terenie zakładu delegację z Turcji oprowadzili: prezes OTBS Artur Ciecierski, wiceprezes spółki Grzegorz Makowiecki, kierownik zakładu Paweł Bałon, zastępcy kierownika Grzegorz Bedra i Michał Sznyter.Ze strony tureckiej w skład delegacji weszli Elmas Demir - specjalistka ds. PR w Kemer oraz architekt miejski Sanel Gul. Była to historyczna, pierwsza wycieczka zwiedzająca ostrołęcki SSOK. Dotychczas stację segregacji, w ramach edukacji ekologicznej, zwiedzali studenci uczniowie i przedszkolaki.

Tureccy samorządowcy chcieli zapoznać się z instalacją, zastosowanymi w zakładzie rozwiązaniami technologicznymi i wymienić doświadczenia w segregacji odpadów. Jak sam przyznał zwiedzając SSOK wiceburmistrz Kemal Yüksel, instalacja w Ostrołęce wywarła na nim ogromne wrażenie. Był pełen podziwu dla osiąganego przez stację poziomu odzysku segregowanych odpadów. Wiele z rozwiązań zapewne nasi tureccy partnerzy będą próbowali wdrożyć w swoim mieście.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×