2016-09-07T11:59:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 18 8.3
Ostrołęka,

Turecka delegacja z wizytą w SSOk-u [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
15
3
1
Najlepszy komentarz
~as , 13:07 07-09-2016,   -
Delegacja powinna odwiedzić jeszcze powołaną dla czterech darmozjadów SPÓŁDZIELNIĘ SOCJALNĄ przy Kołobrzeskiej w Ostrołęce. Jest czym się pochwalić, jak ,,zasadnie" są marnowane pieniądze podatników. Powinna też odwiedzić cmentarz żołnierzy w Wojciechowicach i spytać Kotowskiego dlaczego cmentarz zd...
odpowiedz   •   oceń :  
Wiceburmistrz tureckiego miasta Kemer wraz ze swoimi współpracownikami odwiedził w poniedziałek Samorządową Stację Segregacji Odpadów w Ostrołęce. Kemal Yüksel był pod wrażeniem instalacji i wykorzystanych w zakładzie rozwiązań technologicznych.

Wizyta tureckiej delegacji w SSOK-u przy ulicy Turskiego stanowiła część uroczystości związanych z podpisaniem porozumienia pomiędzy samorządem Ostrołęki a władzami miasta Kemer.

Kemer to niespełna dwudziestotysięczne miasteczko w prowincji Antalya, w południowo-zachodniej Turcji. Leży nad Morzem Śródziemnym i jest jednym z najpiękniejszych kurortów turystycznych tego kraju. Dla Ostrołęki będzie to już siódme miasto partnerskie, poprzednie to: Alytus (Litwa), Balassagyarmat (Węgry), Meppen (Niemcy), Mosty (Białoruś), Pryluky (Ukraina) i Lagodekhi (Gruzja). 

W programie wizyty przedstawicieli władz Kemer znalazło się m.in. zwiedzanie Samorządowej Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych przy ulicy Turskiego. Po terenie zakładu delegację z Turcji oprowadzili: prezes OTBS Artur Ciecierski, wiceprezes spółki Grzegorz Makowiecki, kierownik zakładu Paweł Bałon, zastępcy kierownika Grzegorz Bedra i Michał Sznyter.Ze strony tureckiej w skład delegacji weszli Elmas Demir - specjalistka ds. PR w Kemer oraz architekt miejski Sanel Gul. Była to historyczna, pierwsza wycieczka zwiedzająca ostrołęcki SSOK. Dotychczas stację segregacji, w ramach edukacji ekologicznej, zwiedzali studenci uczniowie i przedszkolaki.

Tureccy samorządowcy chcieli zapoznać się z instalacją, zastosowanymi w zakładzie rozwiązaniami technologicznymi i wymienić doświadczenia w segregacji odpadów. Jak sam przyznał zwiedzając SSOK wiceburmistrz Kemal Yüksel, instalacja w Ostrołęce wywarła na nim ogromne wrażenie. Był pełen podziwu dla osiąganego przez stację poziomu odzysku segregowanych odpadów. Wiele z rozwiązań zapewne nasi tureccy partnerzy będą próbowali wdrożyć w swoim mieście.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~as , 13:07 07-09-2016,   -
Delegacja powinna odwiedzić jeszcze powołaną dla czterech darmozjadów SPÓŁDZIELNIĘ SOCJALNĄ przy Kołobrzeskiej w Ostrołęce. Jest czym się pochwalić, jak ,,zasadnie" są marnowane pieniądze podatników. Powinna też odwiedzić cmentarz żołnierzy w Wojciechowicach i spytać Kotowskiego dlaczego cmentarz zdewastował.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 1
 2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń