zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2017-12-16T16:43:09+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dyrektor „małego ogólniaka” na oświatowej konferencji w Senacie RP [FOTO]

REKLAMA
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
2
2
2

Wojciech Domański, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczył w odbywającej się w senacie konferencji „Szkoła wspólnotą wychowującą i kształtującą dla Niepodległej”.

Organizatorem konferencji była Komisja Nauki, Edukacji I Sportu Senatu RP oraz Katedra Dydaktyki I Edukacji Szkolnej KUL. Celem konferencji było teoretyczne i praktyczne wsparcie środowiska oświatowego w realizacji priorytetu edukacyjnego bieżącego roku szkolnego jako Roku dla Niepodległej.

Marszałek Stanisław Karczewski w kontekście wychowania mówił o pracy parlamentarzystów. „Polski Parlament każdego dnia pracuje na rzecz przyszłych pokoleń Polaków. Praca jest trudna, ale bardzo ważna. Parlament jest wspólnotą, która twórczo powinna spierać się na różne tematy, tak, aby wypracować jak najlepsze rozwiązania dla Polski. Każdy obywatel ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Chodzi o to, żeby było to merytoryczne, konstruktywne, budujące dobro dla ludzi.” - mówił marszałek Karczewski.

Profesor Kazimierz Wiatr omawiał definicje patriotyzmu, nawiązywał do wychowania młodych pokoleń. Wg słów profesora, patriotyzm to wyraz podstawy wobec drugiego człowieka. To stosunek do własnego brata, siostry, rodzica. Prawdziwy patriota pielęgnuje tradycje, kulturę, wierność wierze. Każdy patriota powinien mieć w sobie wrażliwość, którą najczęściej wykształca się w rodzinie. Jako przykład młodego patrioty, który z rodzinnego domu wyniósł wspaniałe wartości, profesor Wiatr podał Danutę Siedzikównę -Inkę. Młoda dziewczyna, która w trudnych chwilach, pod groźbą utraty życia nie dała się złamać. Wytrwała w swoich ideałach i wartościach, w swojej wierze. W swoim pouczającym wykładzie, profesor nadmienił, że patriotyzm nie powinien być utożsamiany z nacjonalizmem. Patriota jest osobą odpowiedzialną, otwartą i życzliwą dla drugiego człowieka. Wykład zakończony został słowami Świętego Jana Pawła II:
„ Patriotyzm to wielka odpowiedzialność, to trud i obowiązek”.

REKLAMA
zdjecie 2017

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×