2012-10-12T18:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Dyskusja po „drugim exposé” premiera Tuska

REKLAMA
zdjecie 2320
zdjecie 2320
fot. Krzysztof Białoskórski / sejm.gov.pl fot. Krzysztof Białoskórski / sejm.gov.pl
REKLAMA

W Sejmie odbyła się debata przed głosowaniem nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. Politycy koalicji przekonywali o ogromnej wadze wystąpienia premiera i atakowali opozycję.

Rafał Grupiński (PO) podkreślał, że przedstawiony przez Donalda Tuska plan jest strategią ofensywną, mającą na celu zapewnienie w Polsce wzrostu gospodarczego i bezpieczeństwa obywateli. Stwierdził, iż jest to „romantyczne wyzwanie w trudnym czasie”. Jednocześnie widać wyraźnie powrót do dawnej strategii, czyli straszenia Prawem i Sprawiedliwością. Znaczna część wystąpienia Grupińskiego była poświęcona m.in. „marionetkowym propozycjom pseudopremierów”. - PiS usypia potwory, nie można się dać tym przemianom zwieść - straszył Grupiński, dodając, że w przeciwieństwie do PiS, SLD o wiele poważniej traktuje konstytucję.

Szef klubu PO zarzucił też Jarosławowi Kaczyńskiemu, że otacza się profesorami.

- Lepiej otaczać się profesorami niż iluzją propagandową - odpowiedział prof. Jerzy Żyżyński. Poseł PiS zwracał uwagę m.in. na gigantyczne koszty inwestycji infrastrukturalnych. - Przepisy zostały źle wykorzystane po to, by ktoś mógł zarobić. Ale nie zarobił polski pracownik - powiedział prof. Żyżyński.
Prof. Józefa Hrynkiewicz pytała o sposoby na walkę z bezrobociem. - Gdzie są nowe miejsca pracy dla nowego pokolenia drugiego wyżu demograficznego? Potrzebny jest wielki Narodowy Program Zatrudnienia - przekonywała prof. Hrynkiewicz. Posłanka PiS odniosła się do słów premiera o bezpiecznej rodzinie. - Polska rodzina będzie bezpieczna. Tak, jest bezpieczna. W Londynie - mówiła Hrynkiewicz i zwracała uwagę na niekonsekwencję rządu. Dziś rząd obiecuje pomoc dla polskich rodzin a wczoraj - jak zauważyła - przegłosowano wycofanie części środków z budżetu, które miały iść m.in. na ten cel.

Bolesław Piecha apelował o to, by rząd przestał posługiwać się marketingowym picem i zajął się realnymi problemami Polaków. Przypomniał m.in. o tym, że 1/3 Polaków nie stać dziś na wykupienie leków w aptekach.

Oderwanie od rzeczywistości zarzucali Tuskowi także przedstawiciele SLD i RP. - Kryzys nie puka do naszych drzwi. Już dawno rozsiadł się w naszych mieszkaniach. Rząd z nim nie walczy - mówił Leszek Miller.

Poparcie dla rządu zadeklarował PSL. Jan Bury stwierdził, że trzeba mieć „dużo złej woli”, by nie widzieć odpowiedzialnych decyzji podejmowanych przez rząd Donalda Tuska.


[źródło: mypis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×