zdjecie 3009
2017-06-20T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

ENERGA Elektrownia Ostrołęka S.A. dofinansuje przebudowę ulicy Krańcowej

REKLAMA
fot. UM w Ostrołęce
REKLAMA
3
0
5

Kwotą przeszło 4 milionów złotych Energa Elektrownia Ostrołęka S.A. dofinansuje przebudowę ulicy Krańcowej. Umowę o dofinansowanie w imieniu samorządu miasta podpisał prezydent Janusz Kotowski.

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski podpisał umowę z Energą Elektrownia Ostrołęka S.A. na dofinansowanie przebudowy ulicy Krańcowej. Spółka budująca nową Elektrownię C przekaże miastu ponad cztery miliony złotych na przebudowę ulicy prowadzącej zarówno do planowanej elektrowni jak i osiedla PGO oraz cmentarza komunalnego.

Z ulicy od wielu lat korzystają mieszkańcy osiedla jak i całej Ostrołęki, odwiedzający groby swoich bliskich. Przez wiele lat samorząd starał się utrzymywać przejezdność ulicy Krańcowej, choć formalnie w znacznej części leżała ona na działkach należących do Agencji Nieruchomości Rolnych. Kilka lat temu Agencja formalnie przekazała grunty pod ulicą na rzecz miasta. Otworzyło to ostrołęckiemu samorządowi drogę do remontu zaniedbanej ulicy. Problemem było jedynie pozyskanie dofinansowania na kosztowny remont.

Zielone światło dla inwestycji zapaliło się podczas wizyty prezesa Grupy Energa SA Daniela Obajtka, który podczas konferencji prasowej zapewnił prezydenta Ostrołęki, że Energa chce włączyć się w przebudowę miejskich szlaków komunikacyjnych, zwłaszcza tych, które są istotne dla funkcjonowania spółki. Obecnie formalnościom stało się zadość. Spółka budująca nową elektrownię przekaże miastu do końca roku cztery miliony dwieście tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont i przebudowę ulicy Krańcowej.

Stosowny dokument określający tryb przekazania pieniędzy oraz zakres robót, które dostosują ulicę do warunków obciążeń ruchu wymaganych przez Energę jest już w ratuszu. To dobra informacja dla ostrołęczan, a mieszkańców osiedla PGO w szczególności. Miasto ma przygotowane projekt i w niedługim terminie ogłosi przetarg na budowę ulicy. Inwestycja zostanie zakończona do 30 czerwca przyszłego roku.

źródło: UM w Ostrołęce

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×