eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Ewakuacja w Goworowie odwołana. Mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do domów

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Goworowo: Zagrożenie wybuchem zażegnane. Niebezpieczne pociski znalezione w goworowskim kościele zostały wywiezione na poligon. Tym samym odwołana została ewakuacja, mieszkańcy mogą już bezpiecznie wrócić do swoich domów.

W czwartek, 18 sierpnia około godziny 11:00 w kościele w Goworowie i w jego bezpośrednim sąsiedztwie znaleziono cztery niewybuchy z okresu II Wojny Światowej. Były to pociski artyleryjskie kalibru 152 mm. Znajdowały się m.in. za ołtarzem świątyni, w jednym z murów ogrodzenia oraz na plebanii. Miejsce niebezpiecznego znaleziska zabezpieczono do czasu przyjazdu saperów.

Dziś około godziny 10:00 odbyło się posiedzenie zwołanego przez wójta gminy Goworowo sztabu kryzysowego, który na podstawie instrukcji od saperów podjął decyzję o zarządzeniu ewakuacji mieszkańców z obszaru w promieniu 1 kilometra od miejsca, gdzie znaleziono niewybuchy. Po ewakuacji wszystkich mieszkańców i pracowników punktów usługowych i handlowych znajdujących się w zagrożonym terenie, saperzy przystąpili do podjęcia niewybuchów. Obecnie czynności saperów dobiegły już końca, odwołano ewakuację, mieszkańcy mogą bezpiecznie wracać do swoich domów.

Około godziny 13:15 saperzy w eskorcie policyjnych patroli wywieźli niebezpieczne przedmioty w bezpieczne miejsce, po czym ruch został przywrócony, a mieszkańcy dzięki bardzo sprawnie przeprowadzonej akcji mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów. Dziękujemy mieszkańcom za zrozumienie, odpowiedzialne podejście do zarządzonej ewakuacji oraz współpracę podczas akcji.

- mówi komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×