2017-02-13T09:29:58+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ferie zimowe 2017: Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
2
0

Rozpoczęły się ferie zimowe 2017. Przed uczniami z mazowieckich szkół dwa tygodnie wypoczynku. Co w tym czasie można robić? Czym się zająć, by zabić nudę? Zapraszamy do naszego zestawienia imprez sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych odbywających się w Ostrołęce.

Dzięki naszemu kalendarzowi ferii zimowych 2017, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Poniżej zamieszczamy szczegółowe zestawienie imprez sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych przygotowanych przez ostrołęckie placówki.

Ferie z Ostrołęckim Centrum Kultury:
SIEDZIBA GŁÓWNA

* 20 II godz. 12 sala widowiskowa OCK
Nad kolorową rzeczką - spektakl Teatru Itakzagramy z Warszawy; bezpłatne wejściówki (do odebrania w pok. nr 6 OCK od 2 II w godz. 8-16); rezerwacja dla grup zorganizowanych tel. 29 7664591

* 22-24 II godz. 10-12 - warsztaty cyrkowe dla dzieci od 7 lat, warsztaty prowadzą aktorzy Teatru Planeta M - Kinga Rybarczyk i Norbert Ogoniak; zapisy tel. 29 7664591

KULTOWNIA OCK (Wojciechowice)

* 13-16 II „Akcja - animacja” - warsztaty filmowe dla dzieci 7-11 lat; prowadzenie Kamil Niesłony (reżyser, operator, animator); zapisy do dnia 3 II (tel. 29 6438734)

* 23-24 II „Up! cykling” - nowa jakość papieru; dzieci 7-11 lat; zapisy do dnia 8 II

GALERIA OSTROŁĘKA OCK - zapisy w Galerii Ostrołęka, tel. 29 7643954

* 13-17 II godz. 9-13 Ferie z plastyką i fotografią (opłata 100 zł) zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat; prowadzą: Grażyna Kulesik, Jolanta Góralska
Zajęcia prowadzone będą w pracowni plastycznej i fotograficznej. Każde dziecko pracować będzie po 1,5 godz. w każdej z pracowni. W trakcie zajęć plastycznych uczestnicy wykonywać będą formy przestrzenne z paper mache m.in. ramki do zdjęć wykonanych na zajęciach fotograficznych. W pracowni fotograficznej poznają pracę w atelier i ciemni fotograficznej, gdzie każdy uczestnik zajęć będzie samodzielnie wykonywał odbitki. W trakcie zajęć przewidziany jest wspólny posiłek.

* 20-24 II godz. 10-12 wybrane techniki malarskie (50 zł); zajęcia dla młodzieży w wieku od 12-15 lat; prowadzi Irena Łoniewska
W trakcie zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie, dopasowane odpowiednio do wybranych zagadnień takich, jak np. perspektywa i jej rodzaje, światło i cień, faktura w malarstwie, tonacje barwne w malarstwie, formy abstrakcyjne i realistyczne.

* 20-24 II godz. 10-12 wybrane techniki graficzne (50 zł); zajęcia dla dzieci 7-11 lat; prowadzi Iwona Kowalczyk
Warsztaty przewidują poznanie specyfiki grafiki – wklęsłodruk, wypukłodruk oraz druk płaski. Celem poszczególnych spotkań jest samodzielne wykonanie projektów pod kierunkiem instruktora. Rezultatem zajęć będą wykonane odbitki z matryc na prasie graficznej.

* 20-24 II godz. 13-15 Rysunek i malarstwo (50 zł); zajęcia dla młodzieży w wieku 12-19 lat; prowadzi Ireneusz Żerański
Podstawą zajęć będzie studium rysunkowe i kolorystyczne martwej natury. Główne zagadnienia plastyczne, z którymi będą się zmagać uczestnicy, to: perspektywa zbieżna, światłocień a walor, plany w obrazie, barwy pochodne.

KLUB OCZKO OCK - zapisy od 1 II, Klub Oczko, tel. 29 7642171 - zajęcia bezpłatne

* 13-15 II warsztaty filmowe dla młodzieży od 13 roku życia; prowadzi Maciej Makowski

* 13-17 II godz. 14-17 warsztaty teatralne dla młodzieży; prowadzi Janusz Onufrowicz - aktor, autor tekstów piosenek oraz tekstów kabaretowych, scenarzysta i dramatopisarz. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi z 1994 roku.

* 17 II godz. 16 spektakl powarsztatowy pt. „Improwizacja gotowaNa…”; scenariusz i reżyseria: Janusz Onufrowicz, wstęp wolny

* 20-24 II godz. 10-13 warsztaty teatralne dla dzieci; prowadzi Grażyna Kopeć
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie (2006 r.), magister sztuki, aktor. Jej teatralna historia zaczęła się w warszawskim Domu Kultury, gdzie poznała pasjonatów, którzy zarazili ją teatrem. Jeszcze podczas studiów spotkała się w pracy z Agnieszką Glińską i Janem Englertem, z którymi robiła przedstawienia dyplomowe. Na trzecim roku grała u Oli Koniecznej w Teatrze Rozmaitości. Bezpośrednio po szkole związała się z opolskim Teatrem Dramatycznym, gdzie przez sześć lat współpracowała na scenie z takimi reżyserami jak Agnieszka Holland, Anna Smolar, Bartosz Zaczykiewicz czy Paweł Passini. Równolegle prowadziła przy Teatrze zajęcia teatralne dla dzieci. Dzisiaj mieszka w Warszawie i współpracuje z Teatrem Narodowym oraz tworzy swoje artystyczne projekty filmowe. Filmuje. Montuje. Dubbinguje. Na co dzień prowadzi zajęcia dramowo teatralne dla dzieciaków, autorskie animacje kulturalne i warsztaty teatralne dla dorosłych.

* 24 II godz. 12 „Zabawa” spektakl powarsztatowy; scenariusz i reżyseria: Grażyna Kopeć, wstęp wolny

* 20-24 II godz. 14-17 warsztaty wokalne z elementami musicalu - dla młodzieży; prowadzi: Olga Wądołowska – dyrygent chóralny, wokalistka, flecistka, pedagog, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie fletu poprzecznego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, kierunek: dyrygentura chóralna. Jako dyrygentka na stałe współpracuje z wieloma warszawskimi chórami. Brała udział w licznych kursach i seminariach dyrygenckich, m.in. w 2011 roku w kursie z zakresu dyrygentury i interpretacji muzyki chóralnej w Wilnie (Litwa), prowadzący prof. Georg Grün (Niemcy) oraz w 2013 roku w kursie dyrygentury i interpretacji muzyki chóralnej w Wilnie, prowadzący prof. Erik Westberg (Szwecja). Aktywnie realizuje się wokalnie zarówno w muzyce rozrywkowej jak i klasycznej. Jako wokalistka współpracuje z Teatrem Dramatycznym w Warszawie przy spektaklu „Edyp" w reż. Jakuba Krofty. Ponadto gościnnie zapraszana jest do wielu koncertów. Jest wokalistką sesyjną – brała udział w nagraniach wielu płyt polskich artystów. Jako pedagog realizuje się prowadząc liczne warsztaty z emisji głosu dla zespołów wokalnych i wokalistów. Jest laureatką telewizyjnego programu TVP 2 – „Szansa na sukces". W 2014 roku rozpoczęła Podyplomowe Studia Emisji Głosu na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jako flecistka współpracuje z Teatrem Współczesnym przy spektaklu „Hamlet" w reż. Macieja Englerta.
* 24 II godz. 15 "Magia musicalu" pokaz powarsztatowy; scenariusz i reżyseria Olga Wądołowska, wstęp wolny

KINO JANTAR OCK

P O R A N K I   F I L M O W E
wtorki, środy, czwartki, godz. 10, bilet 12 zł
14 II    FRU! 90 min.
15 II    DZIELNA SYRENKA I PIRACI Z KRABOIDÓW 90 min.
16 II    7 KRASNOLUDKÓW I KRÓLEWNA ŚNIEŻKA. NOWE PRZYGODY 90 min.
21 II   DALEKO NA PÓŁNOCY 81 min.
22 II   KOSMICZNA PRZYGODA HAU HAU MAMY PROBLEMY 90 min.
23 II   UPS! ARKA ODPŁYNĘŁA 85 min.

N O C   H O R R O R Ó W
bilet na jeden film 14 zł / bilet na trzy filmy 36 zł
17 II godz. 22.30   THE POSSESSION EXPERIMENT (prod. USA 2016, 84 min.)
18 II godz. 0.15     QUEEN OF SPADES (prod. Rosja 2016, 92 min.)
18 II godz. 2.00     DWELLING (prod. USA 2015, 88 min.)

23 II godz. 11.00   FILMOWE ZWIERCIADŁA NA BIS - sala 2 Kina Jantar, wstęp wolny
Pokaz filmów, które w 18. edycji Festiwalu Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła zyskały uznanie jury i publiczności. Zobaczymy także krótką historię „pełnoletnich” Filmowych Zwierciadeł, którą nakręcili członkowie Amatorskiego Klubu Filmowego Jantar.

Ferie na sportowo:

Program ferii na sportowo zobaczyć można w załączniku.   (0 B)

Ferie z Parkiem Wodnym Aquarium:

Promocje dla WSZYSTKICH w dni robocze od 6.30 do 15.59: 
- "Pływanie za piątkę", w okresie objętym promocją dzieci i młodzież ucząca się (w tym studenci do 26 lat) za godzinę zapłacą 5,00 zł. Po przekroczonym czasie, każda minuta naliczana jest według cennika, 
- "Z rodziną taniej",promocja polega na wprowadzeniu zniżki do 20% na wszystkie bilety rodzinne w okresie objętym promocją, 
- "Bez limitu",bilety ulgowe i normalne bez limitów czasowych dla osób indywidualnych za jedyne 20,00 zł od osoby! 

Promocje dla DZIECI w dni robocze: 
- "Nauka pływania z instruktorem od 8:00 do 16:00", w okresie objętym promocją, dzieci i młodzież w wieku szkolnym przebywająca w strefie mokrej basenu będzie mogła skorzystać z instruktarzu nauki pływania w ramach wykupionego biletu, 
- "Kręgielnia za 50% od 8:00 do 11:00",w okresie objętym promocją dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą bezpłatnie skorzystać z kręgielni. Na kręgielni obowiązuje obuwie z białą podeszwą. 

Promocje i niespodzianki dla WSZYSTKICH w dni robocze w Restauracji NEMO: 
- promocje na wybrane dania i produkty w Restauracji NEMO w dni robocze w okresie objętym promocją. 

WALENTYNKI - 14 lutego (wtorek) 
Promocje dla zakochanych: 
- dwa bilety na basen w cenie jednego dla par, 
- promocje i niespodzianki dla par w Restauracji NEMO. 

Ferie z Muzeum Kultury Kurpiowskiej:

Tydzień I
Poniedziałek – Wszystkie barwy muzyki
Wtorek – W rytmie karnawału
Środa – Karnawałowe kulinaria
Czwartek – Zabawa karnawałowa (zajęcia taneczne poprowadzi pani Katarzyna Orlicka)
Piątek – Wspomnień czar
Tydzień II
Poniedziałek – Podróże uchem po mapie (zajęcia muzyczne prowadzone przez znakomitych muzyków Roberta Lipkę oraz Gwidona Cybulskiego)
Wtorek – W rytmie karnawału
Środa – Karnawałowe kulinaria
Czwartek – Wszystkie barwy muzyki
Piątek – Wspomnień czar

Zajęcia odbywać się będą w cyklu tygodniowym od 13 do 24 lutego 2017 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-14.00.
Na warsztaty Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza do swojej siedziby przy placu gen. Józefa Bema 8. Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 2 zł od osoby. Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
Zapisy pod numerem telefonu: 29 764 54 43 w. 43. Ilość miejsc ograniczona.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311