zdjecie 7339
2016-09-08T12:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Festiwal InQbator po raz siódmy w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Zbliża się siódma edycja festiwalu teatralnego InQbator w Ostrołęce. Dziś w nowej siedzibie Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu przy pl. Bema w Ostrołęce odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów festiwalu oraz honorowego patrona - prezydenta miasta Janusza Kotowskiego.

Po raz kolejny na ulicach Ostrołęki odbędzie się wielkie święto teatru - tak wnioskujemy po słowach, które padły podczas czwartkowej konferencji prasowej. Organizatorzy InQbatora przygotowali mnóstwo atrakcji dla widzów. Oprócz spektakli teatralnych, ostrołęczanie będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach i pokazach. - Najważniejsze, że z roku na rok przyciągamy coraz więcej młodych widzów i odrywamy ich od świata wirtualnego. Chcemy pokazać, że teatr może być dobrą odskocznią od elektroniki - mówiono podczas konferencji prasowej.

Prezydent Janusz Kotowski i dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdan Piątkowski podkreślali, że choć Ostrołęka nie posiada stałego teatru, to jednak dba o kulturalne potrzeby mieszkańców. Festiwal InQbator pod patronatem prezydenta Ostrołęki oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego na stałe wpisał się już w krajobraz kulturalny naszego miasta. Na spektakle niewątpliwie warto się wybrać - z roku na rok ich poziom jest coraz wyższy, a recenzje ze wszystkich wydarzeń są niezwykle pozytywne.

Między 15 a 17 września na ostrołęckich gościńcach znów pojawią się aktorzy. Będą bawić, wzruszać, niepokoić i zaskakiwać. Wystąpią wyjątkowi artyści z Polski i zagranicy, pokazane zostanie 15 spektakli – wśród nich premiery. Wystąpią m.in.: Warszawskie Centrum Pantomimy, Lubelski Teatr Tańca, ukraiński Teatr Woskresinnia i Company Mangano-Massip z Francji. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach, projektach społecznych i konkursach.

POBIERZ program InQbatora 2016  (0 B) [Uwaga: w niektórych pozycjach mogą nastąpić zmiany. Informacje będą przekazywane na bieżąco w serwisie eOstroleka.pl]

InQbatorowi tradycyjnie towarzyszyć będą inne imprezy. W dniach 12-14 września w ostrołęckich szkołach przeprowadzone będą dwudziestominutowe prezentacje pod nazwą "Duża Przerwa", od 12 do 17 września potrwa także "Lekcja Kultury Fizycznej", a w trakcie trwania festiwalu zaplanowano grę uliczną "Maska" oraz konkurs na recenzję teatralną dla młodzieży szkolnej. Tradycyjnie także będzie można nadsyłać swoje zdjęcia do konkursu fotograficznego.

Festiwal rozpocznie się 15 września, oczywiście od parady ulicami miasta. Mnogość i różnorodność spektakli i imprez towarzyszących jest tak duża, że z pewnością każdy mieszkaniec Ostrołęki znajdzie "coś dla siebie". Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu. Relacje oraz zdjęcia z InQbatora, a także zapowiedzi poszczególnych dni festiwalu, znajdziecie w serwisie eOstroleka.pl - jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7339