2022-05-13T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie i zdrowie?

REKLAMA
zdjecie 6337
REKLAMA

Ubezpieczenie na życie i zdrowie to forma zabezpieczenia na wypadek trudnych sytuacji życiowych. Może to być śmierć, uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu i inne. Gwarantuje ono, że w określonych przypadkach otrzymasz rekompensatę finansową, która pomoże ci w leczeniu, spłacie kredytu czy innych wydatkach. Zanim wybierzesz konkretną ofertę, porównaj ceny i zakresy ochrony, jakie proponują różne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie pozwala na uzyskanie rekompensaty finansowej w przypadku śmierci ubezpieczonego. Pieniądze trafiają do osób wskazanych w polisie – z reguły są to dzieci i współmałżonek. Bardzo często rozszerza się jednak polisę na inne sytuacje, niekoniecznie tak tragiczne jak śmierć. Mogą do nich należeć:

·         nieszczęśliwy wypadek;

·         trwały uszczerbek na zdrowiu;

·         poważne zachorowanie;

·         narodziny dziecka;

·         pobyt w szpitalu;

·         rehabilitacja.

Ochronę można połączyć również z oszczędzaniem, czyli wpłacaniem określonej części składki z długoterminową perspektywą wypłacenia nazbieranej kwoty. Ubezpieczenie na życie i zdrowie to stosunkowo niewielki miesięczny koszt, który może zabezpieczyć nie tylko ciebie, ale i twoich najbliższych w kryzysowych sytuacjach.

Koszt ubezpieczenia na życie i zdrowie

Koszt ubezpieczenia, czyli tak zwana składka zależy od kilku czynników. Przede wszystkim im więcej umów dodatkowych wybierzesz, tym będzie drożej. Samo ubezpieczenie na życie jest zwykle tańsze niż ubezpieczenie na życie i zdrowie. Co wpływa na wysokość składki?

·         Wysokość sumy polisy – im większa jest gwarantowana wypłata, tym wyższa również składka.

·         Stan zdrowia ubezpieczonego oraz jego wiek – osoby młode, zdrowe nie są traktowane jak te z grupy ryzyka.

·         Sposób spędzania czasu – osoby z ekstremalnymi pasjami najczęściej muszą zapłacić wyższą składkę.

·         Rodzaj ubezpieczenia – ochronna, oszczędnościowa, inwestycyjna.

Na to, jaką będziesz płacić co miesiąc składkę, ma również wpływ wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe. Nie każda firma gwarantuje taki sam zakres ochrony i sumę gwarantowaną, co różnicuje wysokość opłat.

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie?

Najpierw musisz zastanowić się, jakiego ubezpieczenia potrzebujesz – na życie, a może na życie i zdrowie? Czy chcesz ubezpieczyć całą rodzinę, a może tylko siebie? Te odpowiedzi mniej więcej nakreślą, na co powinieneś zwrócić uwagę, przeglądając kolejne oferty firm ubezpieczeniowych. Obecnie ofert jest dużo i łatwo można pogubić się w tym, co która zawiera, jakie są koszty i co dokładnie obejmuje. Sprawę bardzo ułatwia internet i wszelkiego rodzaju porównywarki oraz strony z rankingami ubezpieczeń. Tam zestawione są zakresy ochrony i przykładowe kwoty polis. Ranking towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz na przykład tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/ranking-towarzystw/0.html.

Zanim podpiszesz umowę z konkretnym ubezpieczycielem, poświęć chwilę na zapoznanie się z konkurencyjnymi ofertami. Może okazać się, że różnice w miesięcznej składce albo sumie rekompensaty są naprawdę spore!

 

Artykuł sponsorowany. 

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×