zdjecie 8584
zdjecie 8584
2021-04-20T13:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Hołownia sięga po samorządowców. Kto następny?

REKLAMA
REKLAMA
1
4
16

Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na polskiej scenie politycznej. W Sejmie i Senacie ekipę Hołowni zasilają politycy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Hołownia ma jednak plany ambitniejsze: sięga też po rozpoznawalnych samorządowców. Dziś dołączył do niego jeden z lokalnych polityków.

Szymon Hołownia był kandydatem na prezydenta RP w wyborach, które odbyły się w 2020 roku. Dziennikarz i publicysta zajął 3. miejsce z wynikiem 13,87% głosów. W drugiej turze wyborów zadeklarował głosowanie na Rafała Trzaskowskiego, a już po wyborach - rozpoczął "wyławianie" niezadowolonych parlamentarzystów KO i Lewicy. Tym sposobem zgromadził już kilkuosobowe środowisko w parlamencie. Dziś do partii Polska 2050, która została niedawno zarejestrowana (wcześniej ruch działał jako stowarzyszenie), przeszedł poseł Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.

Hołownia na swoim profilu na Facebooku napisał dziś:

Zmienimy Polskę na demokratyczną, zieloną i solidarną. Zrobimy to, bo wiemy jak i gromadzimy najlepszych ludzi, którzy przychodzą z różnych stron, ale idą w jednym kierunku.

Samorządowcy idą do Hołowni

Ale działalność Szymona Hołowni i jego Polski 2050 nie ogranicza się tylko do Sejmu i Senatu. Również samorządowcy garną się do tego, by przechodzić do nowego ugrupowania na polskiej scenie politycznej. Niedawno informowano o transferach kilku przedstawicieli samorządu (m.in. radnych) na Podlasiu, skąd lider Polski 2050 pochodzi, a teraz przyszedł czas na Mazowsze. Jednym z pierwszych samorządowców z naszego regionu, który przeszedł do ugrupowania kojarzonego z żółtym kolorem jest burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Burmistrz w Polsce 2050

Nowosielski, argumentując dołączenie do Polski 2050, pisze: "Program samorządowy Szymona Hołowni jest bliski moim poglądom i mojej wizji rozwoju. Chciałbym wspierać jego realizację i go współtworzyć. Mając ogromne doświadczenie, wiedzę oraz świadomość lokalnych potrzeb i oczekiwań, a jednocześnie ambicje i energię, chcę rozwinąć swoją działalność publiczną".

Dziś chciałbym tą działalność skupić na tworzeniu lokalnych struktur stowarzyszenia i partii. Za wcześnie jeszcze na dalsze decyzje polityczne. Przed nami ogromna praca nad przyszłością i rozwojem naszej Ojczyzny, zarówno tej dużej – Polski, jak i tych mniejszych – lokalnych społeczności. Dla mnie wyzwanie tym większe, bo mam zobowiązanie wobec swoich mieszkańców. Najtrudniejsze cele i największe sukcesy można jednak osiągać, gdy jest się pracowitym, konsekwentnym i odważnym w podejmowaniu trudnych decyzji. To jest kapitał, który chcę wnieść do mojej nowej aktywności publicznej

- podkreśla burmistrz Wyszkowa w mediach społecznościowych.

Kto następny?

Szymon Hołownia stawia również na samorządy. Skoro udało mu się przekonać do swojej wizji państwa burmistrza Wyszkowa, to czy możliwe, że dotrze ze swoimi postulatami także do Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego? Jak da się nieoficjalnie usłyszeć, w naszym regionie nie brakuje polityków sympatyzujących z Hołownią. Kto wie, być może kolejne transfery dotyczyć będą Ostrołęki albo powiatu ostrołęckiego...

Sam Hołownia również nie ukrywa sympatii do naszego regionu. Widać to było podczas wizyty w Ostrołęce w czerwcu 2020 roku, kiedy to lider Polski 2050, wówczas jako kandydat na prezydenta, wypowiadał się pochlebnie o "temperamencie Kurpsiów".

REKLAMA
zdjecie 8584
Więcej o: polityka, Polska 2050

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×