eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Ido Śwenta Źelgejnocy" w ostrołęckim muzeum (ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 2248
Apolonia Nowak pokazuje, jak zrobić kurpiowską palmę wielkanocną (fot. R. Dawid)Apolonia Nowak pokazuje, jak zrobić kurpiowską palmę wielkanocną (fot. R. Dawid)
REKLAMA
zdjecie 2248
Palmy z bibułkowych kwiatów, pisanki oklejane sitowiem i "pisane" woskiem, niepowtarzalne kartki świąteczne i wypiekanie ciasteczek - te i inne atrakcje czekały dzisiaj na ostrołęczan z Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Muzeum wypełniło się dzisiaj po brzegi rodzinami, które miło spędziły dzień wraz z kulturą kurpiowską. Twórcy ludowi uczyli, jak tworzyć kolorowe palmy wielkanocne z bibuły oraz jak ozdabiać kurpiowskie pisanki.

Jak co roku na małych i dużych artystów czekała muzealna pocztówkarnia, w której pod okiem pracowników muzeum powstawały niepowtarzalne kartki świąteczne.

Z pewnością najsłodszym miejscem w muzeum była ciasteczkarnia, która skusiła wielu amatorów łakoci zapachem świeżo pieczonych wielkanocnych babeczek.




Kalendarz imprez
maj 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×