eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „Czy na ulicy w Ostrołęce można robić wszystko?”

REKLAMA
zdjecie 1179
fot. J. Pych fot. J. Pych
REKLAMA

„Do czego służą wyłączone z ruchu obszary na jezdni, tzw. pole martwe?” - pyta na początku listu jeden z naszych Czytelników. Prosi, aby nasza redakcja dowiedziała się, dlaczego policja i straż miejska nie reagują na kierowców parkujących w takich miejscach.

Często widzę kierowców, którzy chcą być lepsi od innych i parkują właśnie na miejscach wyłączonych z ruchu - pisze ostrołęczanin. Nigdy jeszcze nie widziałem, żeby straż miejska czy policja interweniowała w takich przypadkach. Czy to znaczy, że w Ostrołęce, na ulicy można robić co się chce i nie przejmować się przepisami? - pyta nasz Czytelnik.

O odpowiedź poprosiliśmy Sylwestra Marczaka, rzecznika prasowego ostrołęckiej policji.

- Z całą pewnością chodzi o znak poziomy P 21, czyli pole wyłączone z ruchu. Ich podstawowym celem jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Linie mogą być umieszczane na jezdni, gdzie ruch odbywa się w obu kierunkach lub też w jednym kierunku. Najczęściej umieszczane są przed przeszkodami rozdzielającymi pasy ruchu w przeciwnych kierunkach, zwężeniach jezdni oraz jako wysepki kanalizujące ruch  dla pojazdów skręcających w lewo lub prawą - wyjaśnia Marczak. - Niestety, często znak ten jest lekceważony prze kierujących, którzy traktują „linie” jako miejsce parkingowe. Szczególnie widoczne jest to w strefach płatnego parkowanie, gdzie dla kilku złotych osoby wiele ryzykują. Podczas naszej interwencji, czy też straży miejskiej muszą się liczyć z mandatem w wysokości 100 złotych oraz 1 punktem karnym. Nie zgodzę się z tym, że „policja i straż miejska nic sobie z tego nie robią”. To co widzimy jako mieszkańcy nie jest równoznaczne z wiedzą służb mundurowych. Jednym słowem, nie możemy być wszędzie, bo liczba funkcjonariuszy jest ograniczona. Jeżeli jednak ktoś jest świadkiem takiej sytuacji, proszę o poinformowanie policji pod nr 997 lub też straży miejskiej pod nr 29 764-22-43. Gwarantuję, że żaden sygnał nie zostanie zlekceważony.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×