2011-08-09T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Kiedy kasa biletowa na dworcu PKP znów będzie czynna? (ZDJĘCIA)

REKLAMA
fot. J.Pychfot. J.Pych
REKLAMA

Jeden z Czytelników poinformował nas, że od jakiegoś czasu kasa na ostrołęckim dworcu PKP jest nieczynna. Postanowiliśmy dowiedzieć się, kiedy znów będzie można kupować w niej bilety.

"To co się dzieje w tym mieście to już przesada!" - pisze zirytowany Internauta - "Często podróżuję pociągami, i zdarzało mi się korzystać z ostrołęckiej kasy. Gdzie mam teraz kupować bilety? Niedługo to miasto naprawdę stanie się zaściankiem Mazowsza"

O odpowiedź poprosiliśmy spółkę Koleje Mazowieckie - właścicieli kasy biletowej w Ostrołęce:

- Ilość sprzedawanych biletów w kasie w Ostrołęce od dłuższego czasu pozostawała na bardzo niskim poziomie. Plany spółki Koleje Mazowieckie zakładały przekształcenie tej kasy w kasę agencyjną. Niestety, na dwukrotnie ogłoszony przez spółkę przetarg nie wpłynęła żadna oferta. To zadecydowało o zamknięciu kasy - powiedziała nam Jolanta Maliszewska.  

Maliszewska poinformowała nas również, że podróżny nie ponosi dodatkowych opłat za wydanie biletu u kierownika pociągu, jeśli rozpoczyna przejazd w czasie, kiedy punkt odprawy na danej stacji jest nieczynny lub nie ma punktu odprawy. Wówczas kierownik pociągu może sprzedać lub legalizować bilety jednorazowe na życzenie podróżnego ze wszystkimi ulgami ustawowymi i handlowymi: strefowe czasowe, rodzinne, wycieczkowe „tam”, wycieczkowe „tam i z powrotem”, na przewóz bagażu, roweru i zwierząt, nieodpłatnie aktywować bilet okresowy ZTM, abonamentowe (jeśli nie zostały aktywowane
przed rozpoczęciem podróży).

- We wszystkich wymienionych przypadkach, zgodnie z § 9 ust. 13 RP - KM, podróżny, który nie posiada ważnego biletu na przejazd lub posiada bilet nie aktywowany lub niezalegalizowany, zobowiązany jest wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu nabycia, zalegalizowania, czy aktywowania biletu - dodała Maliszewska.

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl


REKLAMA
fot. J.Pychfot. J.Pych
fot. J.Pychfot. J.Pych
fot. J.Pychfot. J.Pych
fot. J.Pychfot. J.Pych
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×