2011-08-09T08:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Kiedy kasa biletowa na dworcu PKP znów będzie czynna? (ZDJĘCIA)

REKLAMA
fot. J.Pych
REKLAMA
Jeden z Czytelników poinformował nas, że od jakiegoś czasu kasa na ostrołęckim dworcu PKP jest nieczynna. Postanowiliśmy dowiedzieć się, kiedy znów będzie można kupować w niej bilety.

"To co się dzieje w tym mieście to już przesada!" - pisze zirytowany Internauta - "Często podróżuję pociągami, i zdarzało mi się korzystać z ostrołęckiej kasy. Gdzie mam teraz kupować bilety? Niedługo to miasto naprawdę stanie się zaściankiem Mazowsza"

O odpowiedź poprosiliśmy spółkę Koleje Mazowieckie - właścicieli kasy biletowej w Ostrołęce:

- Ilość sprzedawanych biletów w kasie w Ostrołęce od dłuższego czasu pozostawała na bardzo niskim poziomie. Plany spółki Koleje Mazowieckie zakładały przekształcenie tej kasy w kasę agencyjną. Niestety, na dwukrotnie ogłoszony przez spółkę przetarg nie wpłynęła żadna oferta. To zadecydowało o zamknięciu kasy - powiedziała nam Jolanta Maliszewska.  

Maliszewska poinformowała nas również, że podróżny nie ponosi dodatkowych opłat za wydanie biletu u kierownika pociągu, jeśli rozpoczyna przejazd w czasie, kiedy punkt odprawy na danej stacji jest nieczynny lub nie ma punktu odprawy. Wówczas kierownik pociągu może sprzedać lub legalizować bilety jednorazowe na życzenie podróżnego ze wszystkimi ulgami ustawowymi i handlowymi: strefowe czasowe, rodzinne, wycieczkowe „tam”, wycieczkowe „tam i z powrotem”, na przewóz bagażu, roweru i zwierząt, nieodpłatnie aktywować bilet okresowy ZTM, abonamentowe (jeśli nie zostały aktywowane
przed rozpoczęciem podróży).

- We wszystkich wymienionych przypadkach, zgodnie z § 9 ust. 13 RP - KM, podróżny, który nie posiada ważnego biletu na przejazd lub posiada bilet nie aktywowany lub niezalegalizowany, zobowiązany jest wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu nabycia, zalegalizowania, czy aktywowania biletu - dodała Maliszewska.

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl


fot. J.Pych
fot. J.Pych
fot. J.Pych
fot. J.Pych
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1