eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nowa Wieś: Przejazd widmo pod szczególnym nadzorem policji (ZDJĘCIA)

REKLAMA
zdjecie 2143
Przez ten przejazd od lat nie przejechał żaden pociąg (fot. J. Pych)Przez ten przejazd od lat nie przejechał żaden pociąg (fot. J. Pych)
REKLAMA

Jeden z czytelników poinformował nas, że w Nowej Wsi (gm. Olszewo-Borki) jest nieużywany przejazd kolejowy, przy którym stoi znak „STOP”. Większość kierowców nie stosuje się do niego, wiedząc, że po zarośniętych krzakami i drzewami torach od dawna nie jeżdżą pociągi. Miejsce to szczególnie upodobali sobie policjanci, którzy bardzo często wręczaj mandaty za niestosowanie się do znaku.

- To jakaś paranoja, ostatnio stali przy sklepie i specjalnie czekali aż ktoś się nie zatrzyma - mówi nam pani Jadwiga, mieszkanka Nowej Wsi. - Później tylko wołali do radiowozu i wypisywali mandaty. Przecież tam od lat nic nie jeździ - dodaje.

Przejazd kolejowy znajduje się na nieużywanej od dawna linii Ostrołęka - Olsztyn. Idąc wzdłuż torów można bardzo szybko zobaczyć, jak szyny nagle znikają. Przykrywa je gruba warstwa ziemi, śmieci i trawy. W wielu miejscach na środku byłego torowiska powyrastały też krzaki i drzewa. O tym, że znajdujemy się na linii kolejowej, przypominają jedynie stare zardzewiałe znaki. Ale bez wątpienia żaden pojazd szynowy nie jest w stanie tamtędy przejechać. Dlaczego zatem policja z takim zapałem strzeże przejazdu widma? O komentarz poprosiliśmy Sylwestra Marczaka z KMP w Ostrołęce.

- W sytuacji, gdy na danym odcinku drogi jest ustawiony np. znak „STOP”, konieczne jest jego przestrzeganie. W związku z powyższym policjanci są zobligowani do reagowania, gdy popełniane jest wykroczenie. Niestety, jest to konieczne nawet w omawianej sytuacji. Przypominam, że policjanci mogą zastosować pouczenia, co w tym miejscu jest czynione dość często. By jednak można je zastosować, konieczne jest odpowiednie podejście do popełnionego czynu ze strony sprawcy, a nie do zasadności obowiązującego znaku. Podmiotem odpowiednim do odpowiedzi na temat zasadności postawienia tego znaku są Polskie Koleje Państwowe - powiedział nam Marczak.

Po uzyskaniu odpowiedzi z PKP do sprawy wrócimy.


fot. J. Pychfot. J. Pych
fot. J. Pychfot. J. Pych
fot. J. Pychfot. J. Pych
fot. J. Pychfot. J. Pych
fot. J. Pychfot. J. Pych
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×