2012-07-24T18:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „Na osiedlu Stacja kobieta w zaawansowanej ciąży upija się przed sklepem do nieprzytomności”

REKLAMA
fot. sxc.hu fot. sxc.hu
REKLAMA

Mieszkaniec osiedla Stacja powiadomił nas o częstych libacjach alkoholowych nieopodal sklepu monopolowego. Twierdzi, że uczestniczy w nich kobieta w zaawansowanej ciąży.

- Nie należę do osób, które interesują się cudzym życiem. Tu jednak w grę wchodzi coś więcej. Nie rozumiem motywacji tej kobiety. Jak można upijać się w ciąży do nieprzytomności? - mówił nam zdenerwowany mężczyzna. - Moja żona nigdy się nie odważyła na wypicie chociażby lampki wina w trosce o zdrowie naszych dzieci. Niemal każdego dnia przechodzę obok osiedlowego sklepu i widzę to, co tam się dzieje. Kobieta w ciąży upija się do nieprzytomności. Lekkomyślność tej pani krzywdzi przede wszystkim nienarodzone, niewinne dziecko - dodaje zbulwersowany czytelnik.

O takich sytuacjach, jak ta przedstawiona przez mężczyznę, należy powiadomić policję, Ośrodek Interwencji Kryzysowej lub Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

- Gdy mamy do czynienia z alkoholem w rodzinie, gdy dochodzi do łamania obowiązujących norm prawnych, działania adekwatne do zaistniałej sytuacji podejmują policjanci wezwani na miejsce. Najczęściej będą to policjanci wydziału patrolowego bądź też dzielnicowi. Ponadto w zależności od zauważonych zagrożeń, informowane są właściwe instytucje, takie jak sąd rejonowy, zespół kuratorów, MOPR, OIK - mówi Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce.

W tego typu przypadkach - jak ten opisany przez mieszkańca osiedla Stacja - osoba z problemami może liczyć na wsparcie odpowiednich instytucji.

- W czasie interwencji policja powinna wylegitymować wszystkich uczestników libacji, włącznie z panią w ciąży, i jej sytuację zgłosić do MOPR. Pracownik socjalny z rejonu zamieszkania kobiety winien zająć się jej problemem. Nasz ośrodek może też udzielić tej pani pomocy w formie wsparcia - tłumaczy Anna Wysocka, kierownik OIK.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Telefon: 790 685 572, mail:


A. Wilga

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×