2012-04-02T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „Ptaki w ostrołęckim parku nie boją się urządzeń, które miały je płoszyć” [VIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Jeden z naszych czytelników przesłał na adres redakcji film, na którym widać ptaki siedzące na drzewach w parku miejskim. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że niedawno został tam zamontowany system, który miał je odstraszać.

Najwyraźniej ptaki nie boją się nowych urządzeń zamontowanych przez władze miasta - napisał ostrołęczanin. Często chodzę na spacery do parku i widzę, że dźwięki emitowane przez maszyny nie działają na ptaki, nie płoszą ich. Chciałbym wiedzieć, czy miasto sprawdzało skuteczność tych urządzeń przed zakupem? - pyta czytelnik.

zdjecie 300
Pytanie czytelnika skierowaliśmy do ostrołęckiego Urzędu Miasta.

- Płoszenie ptaków w parku miejskim prowadzone jest przy użyciu urządzenia biosonicznego BG Super Pro, przeznaczonego do płoszenia ptaków i wykorzystującego cyfrowo nagrane dźwięki wydawane  przez przerażone ptaki krukowate. Urządzenia dostarczyła i zamontowała firma „Bird Control” z Bydgoszczy. Przy zakupie urządzenia brano pod uwagę referencje firmy umieszczone na jej stronie internetowej. Wszystkie potwierdzały wysoką skuteczność odstraszania ptaków -  mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy UM w Ostrołęce. - Urządzania działają zgodnie z zaleceniami przekazanymi przez przedstawiciela montującego system odstraszania. W okresie od  1 do 20 marca urządzenia działały w systemie dziennym i nocnym. Obecnie zmniejszono częstotliwość włączania się urządzenia i wyłączono tryb nocny. W następnej kolejności planowana jest wymiana nagrań odgłosów ptaków. Mamy nadzieje, że stosując odpowiednią dywersyfikację odgłosów ograniczymy „przyzwyczajanie się” ptaków do dźwięków generowanych przez urządzenia - dodaje Dorobiński.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt:


J. Pych

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
zdjecie 707
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×