2011-12-13T08:45:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „Śmierdzący problem” przy placu Bema

REKLAMA
zdjecie 5131
fot. Czytelnik fot. Czytelnik
REKLAMA
zdjecie 5131

Mieszkańcy bloku przy placu Bema dosyć często muszą zmagać się z wyjątkowo „śmierdzącym problemem”. Wszystko przez nieszczelną kanalizację.

- Piwnice w bloku przy placu Bema 7A są regularnie zalewane szambem - opowiada mieszkaniec tego budynku, który skontaktował się z naszą redakcją. - Niedawno wyremontowaliśmy suszarnię, wstawiliśmy nowe drzwi, a przez te zalania wszystko już jest zniszczone.

W tym roku szambo w bloku wybiło dziesięć razy, czyniąc coraz to większe straty. Dodatkowo mieszkańcy uważają, że nikt nie interesuje się ich problemem.

- Na klatce cały czas śmierdzi szambem, smród jest okropny. Dzwoniliśmy do OTBS, że szambo znowu wybiło. Przyjechali pracownicy, którzy stwierdzili, że cała sieć na placu Bema stoi w szambie i nic nie można zrobić, więc zadzwoniliśmy do OPWiK-u. Ale upłynęło kilka godzin i nikt nie przyjechał - skarży się nasz Czytelnik.

Dodaje też, że lokatorzy od około dwóch lat proszą Urząd Miasta, aby pomógł im rozwiązać uciążliwy problem.

- Czemu rury zapychają się tu tak często, ostatnio szambo wybiło chociaż nie było żadnych opadów. Co będzie jak przyjdą deszcze? - zamartwia się mieszkaniec pechowego bloku.

Co na to Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji? Wiceprezesa zarządu Andrzej Stanisław Grzyb zapewnia, że wskazany blok będzie pod specjalnym nadzorem pracowników OPWiK.

- Ścieki bytowe przedostają się do piwnic budynku w wyniku nieszczelnej instalacji, wewnętrznej kanalizacji sanitarnej. Służby techniczne naszego przedsiębiorstwa zostały uczulone, aby z uwagi na często występujące zatory w zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej na placu Bema, systematycznie dokonywały przeglądu sieci i natychmiast reagowały na występujące podtopienia - poinformował nas Grzyb. I obiecuje, że nie skończy się tylko na takim doraźnym rozwiązaniu problemu.

- W ramach rewitalizacji placu Bema, uzgodniony jest w naszym przedsiębiorstwie projekt przedmiotowej przebudowy zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej. Po zrealizowaniu wymienionego zadania, zalewanie piwnic w budynku przy placu Bema 7A nie powinno występować - dodaje Grzyb.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl


J. Pych

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×