2011-12-13T08:45:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „Śmierdzący problem” przy placu Bema

REKLAMA
fot. Czytelnik
REKLAMA

Mieszkańcy bloku przy placu Bema dosyć często muszą zmagać się z wyjątkowo „śmierdzącym problemem”. Wszystko przez nieszczelną kanalizację.

- Piwnice w bloku przy placu Bema 7A są regularnie zalewane szambem - opowiada mieszkaniec tego budynku, który skontaktował się z naszą redakcją. - Niedawno wyremontowaliśmy suszarnię, wstawiliśmy nowe drzwi, a przez te zalania wszystko już jest zniszczone.

W tym roku szambo w bloku wybiło dziesięć razy, czyniąc coraz to większe straty. Dodatkowo mieszkańcy uważają, że nikt nie interesuje się ich problemem.

- Na klatce cały czas śmierdzi szambem, smród jest okropny. Dzwoniliśmy do OTBS, że szambo znowu wybiło. Przyjechali pracownicy, którzy stwierdzili, że cała sieć na placu Bema stoi w szambie i nic nie można zrobić, więc zadzwoniliśmy do OPWiK-u. Ale upłynęło kilka godzin i nikt nie przyjechał - skarży się nasz Czytelnik.

Dodaje też, że lokatorzy od około dwóch lat proszą Urząd Miasta, aby pomógł im rozwiązać uciążliwy problem.

- Czemu rury zapychają się tu tak często, ostatnio szambo wybiło chociaż nie było żadnych opadów. Co będzie jak przyjdą deszcze? - zamartwia się mieszkaniec pechowego bloku.

Co na to Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji? Wiceprezesa zarządu Andrzej Stanisław Grzyb zapewnia, że wskazany blok będzie pod specjalnym nadzorem pracowników OPWiK.

- Ścieki bytowe przedostają się do piwnic budynku w wyniku nieszczelnej instalacji, wewnętrznej kanalizacji sanitarnej. Służby techniczne naszego przedsiębiorstwa zostały uczulone, aby z uwagi na często występujące zatory w zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej na placu Bema, systematycznie dokonywały przeglądu sieci i natychmiast reagowały na występujące podtopienia - poinformował nas Grzyb. I obiecuje, że nie skończy się tylko na takim doraźnym rozwiązaniu problemu.

- W ramach rewitalizacji placu Bema, uzgodniony jest w naszym przedsiębiorstwie projekt przedmiotowej przebudowy zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej. Po zrealizowaniu wymienionego zadania, zalewanie piwnic w budynku przy placu Bema 7A nie powinno występować - dodaje Grzyb.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl


J. Pych

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6