zdjecie 4844
zdjecie 4844
zdjecie 4844
zdjecie 4844
2018-12-17T10:54:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Interwencja Czytelnika: Czy ulica Sikorskiego w Łazach będzie odśnieżana?

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
0
9

W niedzielę nad nasz region nadciągnęła zima. Ostrołękę i powiat przykryła kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Niestety jak to często bywa, drogowcy znów zostali zaskoczeni. Tym razem problemy z nieodśnieżonymi, a co za tym idzie niebezpiecznymi drogami dopadły mieszkańców gminy Łazy i Kruki w gminie Olszewo-Borki

Po niedzielnych opadach śniegu, które przetoczyły się przez nasz region, drogi wciąż jeszcze pokrywa warstwa śniegu, lodu lub rozjeżdżonego i przymarzniętego błota. Wiele samorządów odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg na swoim terenie już uporało się z odśnieżaniem i usuwaniem oblodzenia.

Na spore problemy napotkali jednak mieszkańcy miejscowości Kruki i Łazy w gminie Olszewo-Borki. Najgorzej było na ulicy Sikorskiego.

„Na drodze jest lód jak na lodowisku, iść normalnie nie można, samochód jedzie 20-30 km/h. Nie ma ani pobocza, ani chodnika, jest niebezpiecznie. Temat powraca od lat” - informują nas mieszkańcy, którzy poprosili nas o pomoc w sprawie odśnieżania. Początkowo próbowali sami interweniować w gminnym referacie odpowiedzialnym za zimowe utrzymanie dróg, spotkali się jednak z, delikatnie ujmując, nieprzychylnym podejściem urzędników.

„Na pytanie czy ul. Sikorskiego w miejscowość Łazy, Kruki będzie kiedykolwiek posypana pani urzędniczka stwierdziła, że dopiero wczoraj spadł śnieg i pani wójt zdecyduje, czy będzie czymkolwiek posypana droga, bo nikt z własnej kieszeni nie wyciągnie na to pieniędzy (nie bardzo rozumiem, o co chodziło, bo nikt nie che pieniędzy ani pani wójt, ani tym bardziej pani urzędniczki). Pani także stwierdziła, że mieszka w mieście i też jej nie posypali. Ton tej rozmowy był skandaliczny, pani była oburzona, że ktokolwiek dzwoni i pyta o takie rzeczy. Temat powraca od lat, ale z takim potraktowaniem w urzędzie mam do czynienia po raz pierwszy” - informuje jeden z Czytelników.

Skoro mieszkańcom nie udało się dowiedzieć, kiedy drogi na terenie ich miejscowości będą odpowiednio odśnieżone i posypane paskiem lub solą, spróbowaliśmy my. Pytania w tej sprawie skierowaliśmy do Urzędu Gminy w Olszewo-Borkach. Odpowiedź opublikujemy niezwłocznie po jej otrzymaniu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×