eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Interwencja Czytelnika. Kłopotliwy dostęp do placówki pocztowej i biblioteki na osiedlu Centrum

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W tym miejscu powinna być winda ułatwiająca przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym i seniorom. Niestety mimo upływu lat nic z tym dotychczas nie zrobiono. A próśb i wniosków było wiele…

Ulica Sikorskiego 4. Jest tu budynek, w którym parter zajmuje dyskont spożywczy, a na pierwszym piętrze od wielu już lat funkcjonuje placówka pocztowa i osiedlowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. By dostać się do obu tych instytucji trzeba pokonać kilkadziesiąt schodów. Windy niestety nie ma i nigdy nie było. A, że jest niezbędna, od wielu już lat mówią o tym seniorzy i osoby niepełnosprawne mieszkające na osiedlu Centrum.

Wizyta w bibliotece czy odebranie lub nadanie przesyłki na poczcie, opłacenie rachunków to z pozoru proste czynności. Jednak w moim przypadku jest to nie lada wyczyn. Problem stanowi bariera, której pokonanie stanowi dla mnie coraz większy problem. Jestem osobą w podeszłym wieku i z nasilającymi się problemami w przemieszczaniu się. Strome schody, które muszę pokonać, by załatwić niezbędne sprawy na poczcie sprawiają, że muszę posiłkować się pomocą innych osób. Nie chcę być od nikogo zależna, chcę jak najdłużej zachować samodzielność i radzić sobie samej. W podobnej sytuacji jest wielu innych seniorów z naszego osiedla, wiele osób niepełnosprawnych. Prosiliśmy wielokrotnie u władz spółdzielni, władz miasta o pomoc. Niestety nadal nic się w tej sprawie nie dzieje. Czujemy się pozostawieni sami ze swoim problemem. Kiedy w końcu ktoś coś z tym zrobi?

pyta nasza Czytelniczka, prosząc o interwencję w tej sprawie.

O wyjaśnienie tej kwestii poprosiliśmy zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum. Odpowiedzi udzielił nam prezes, Jakub Frydryk.

Mając na uwadze wskazane potrzeby w szczególności osób starszych, osób niepełnosprawnych oraz rodziców z małymi dziecięcymi w wózkach, które coraz częściej do nas docierają, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „CENTRUM” wspólnie z Urzędem Miasta w Ostrołęce analizował min. możliwość montażu windy w budynku przy ulicy Sikorskiego 4 na potrzeby najemców lokali tj. Poczty Polskiej i Biblioteki Miejskiej. Uznaliśmy, że najrozsądniejszym, najbardziej korzystnym i racjonalnym rozwiązaniem, które obecnie staramy się wypracować wspólnie z samorządem Miasta Ostrołęka jest przeniesienie placówki pocztowej oraz biblioteki do innego budynku, spełniającego odpowiednie warunki lokalowe i uwzględniającego potrzeby osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Niestety na terenie zarządzanym przez Spółdzielni Mieszkaniową „CENTRUM” brakuje budynków, które można byłoby zaadaptować m.in. pod wyżej wymienione działalności. Prosimy o cierpliwość, rozważanych jest kilka możliwości. Wierzę, że w niedługim czasie uda nam się rozwiązać ten problem.

wyjaśnia prezes Jakub Frydryk.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×