2018-01-23T10:50:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „Kto odpowie za zasypany przez pług chodnik?” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
11

„Firma odśnieżająca ulice notorycznie zasypuje śniegiem chodnik, który wcześniej samodzielnie odśnieżyłem. Komu w takim wypadku straż miejska wystawi mandat?” - o interwencję w takiej sprawie poprosił nas jeden z Czytelników.

Po pierwszych intensywnych opadach śniegu tej zimy w teren wyruszyli strażnicy miejscy. Zadaniem strażników jest kontrolowanie właścicieli posesji pod kątem odśnieżania chodników przylegających do nieruchomości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z właścicieli posesji, do której przylega chodnik, zobowiązany jest do usunięcia z niego błota, śniegu i lodu. Za niedopełnienie obowiązku na właściciela posesji może zostać nałożony mandat.

Co jednak w sytuacji, kiedy chodnik odśnieżymy, a firma odśnieżająca ulice zasypie nam go śniegiem? Z sytuacją taką kilkakrotnie spotkał się jeden z naszych Czytelników.

„W czwartek w nocy odśnieżyłem chodnik na wysokości mojej posesji, jednak gdy już wracałem do domu zauważyłem, że ulicą przejechał pług. Kierowca jechał ze znaczną prędkością w wyniku czego śnieg spychany przez pług wpadał na chodnik, powodując tym samym, że ponownie został on cały zasypany w sposób uniemożliwiający przejście. Cała moja praca poszła na marne. Musiałem ponownie odśnieżać. Następnego dnia sytuacja powtórzyła się. Komu w takim wypadku straż miejska wystawi mandat?” - pyta nasz Czytelnik.

O wyjaśnienie wątpliwości poprosiliśmy komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce, która prowadzi nadzór nad utrzymaniem czystości na terenie miasta.

- Jeśli firma odśnieżająca ulice zasypała chodnik, właściciel posesji do której on przylega powinien zgłosić do nas ten fakt, my natomiast podejmiemy interwencję i uczulimy osobę nadzorującą pracę kierowców, by zwróciła im uwagę na zachowanie należytej prędkości i niezasypywanie chodników – powiedział komendant nam Piotr Liżewski.

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić? Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×