2012-02-25T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Stan ulicy Ostrowskiej „woła o pomstę do nieba”

REKLAMA
zdjecie 927
zdjecie 927
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 927
To skandal - pisze w liście do redakcji zbulwersowany czytelnik. Jestem mieszkańcem ulicy Słowackiego, codziennie jadąc i wracając z pracy jeżdżę ulicą Ostrowską, ale to, w jakim stanie jest ta ulica, woła o pomstę do nieba.

Część ulicy Ostrowskiej była remontowana w 2010 roku - pisze mężczyzna. Prace były prowadzone bardzo szybko. Jednak to co się teraz dzieje to skandal! Nowa ulica się powoli rozsypuje. Pęknięcia, dziury, to już powoli norma. Jestem mieszkańcem ulicy Słowackiego i codziennie jeżdżę i wracam z pracy ulicą Ostrowską ale to w jakim jest stanie woła o pomstę do nieba. Czy władze miasta planują coś z tym zrobić?- pyta w mailu.


- Miasto od wielu lat zabiega i oczekuje na ogłoszenie naboru wniosków na dofinansowanie przebudowy dróg wojewódzkich i krajowych na terenie miast  grodzkich i pozyskanie środków finansowych z zewnątrz, na tak bardzo potrzebną i konieczną przebudowę drogi w ulicy Ostrowskiej i w ulicy Juliusza  Słowackiego oraz w ulicach w drodze krajowej nr 61 na terenie miasta  Ostrołęki - mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy ostrołęckiego ratusza.

Jak tłumaczy, jezdnia o przekroju szlakowym w ulicy Ostrowskiej, jak również w ulicy Juliusza Słowackiego, przebiega w terenie podmokłym, a na odcinkach w krawężnikach brak odwodnienia - kanalizacji deszczowej. Istniejąca konstrukcja jezdni nie spełnia wymagań nośności i stateczności dla obecnie przenoszonego obciążenia i natężenia ruchu samochodów ciężarowych.

- Z uwagi na zły stan techniczny jezdni w ulicy Ostrowskiej, występujące spękania i powstające dziury i wyrwy w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych, a szczególnie w czasie roztopów śniegu w sezonie zimowym i opadów deszczu wczesną wiosną, w 2010 roku wykonano odnowę nawierzchni poprzez ułożenie nakładki - warstwy ścieralnej o grubości 5 cm z betonu asfaltowego - dodaje Dorobiński. - Miasto podjęło takie prace w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego w ulicy Ostrowskiej, na okres tymczasowy. Zrealizowana w 2010 roku nakładka bitumiczna na odcinku w ulicy Ostrowskiej objęta jest gwarancją na okres 24 miesięcy, tj. do 06.12.2012 roku. Dlatego też wiosną tego roku zostanie dokonany przegląd gwarancyjny nawierzchni jezdni i wówczas przeprowadzona zostanie ocena powierzchni, które uległy zniszczeniu w sezonie zimowym 2011/2012 - dodaje.

Dowiedzieliśmy się również, że docelowa przebudowa jezdni i budowa innej infrastruktury drogowej wraz z uzbrojeniem podziemnym w ulicy Ostrowskiej i w ulicy Juliusza Słowackiego planowana jest do realizacji na podstawie uzyskanego pozwolenia na budowę i opracowanej dokumentacji technicznej. Dotychczas miasto za środki własne zrealizowało przebudowę odcinka drogi w ulicy Juliusza Słowackiego, od przejazdu PKP do granicy administracyjnej miasta Ostrołęki.


Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić. Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt:


J. Pych
REKLAMA
Kalendarz imprez
lipiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
 4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11  12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
 18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23  24
 25  26 dk27 dk28 dk29  30 dk31
×