2019-09-04T10:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jak szybko i bezpiecznie wysłać paczkę z Wielkiej Brytanii do Polski?  

REKLAMA
REKLAMA

Jak szybko i bezpiecznie wysłać paczkę z Wielkiej Brytanii do Polski?

Mieszkasz w Anglii i chcesz wysłać paczkę do Polski? A może planujesz wyjazd na Wyspy Brytyjskie i duże zakupy na wyprzedażach i zastanawiasz się, w jaki sposób przesłać paczki do Polski, aby zapłacić mniej, a jednocześnie cieszyć się bezpiecznym i sprawnym transportem? Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zaoszczędzić i zyskać pewność, że przesyłka dotrze na czas.

Choć może Ci się wydawać, że wysłanie paczki do Polski z UK może być problematyczne, w rzeczywistości czeka na Ciebie mnóstwo możliwości. Pamiętaj jednak, żeby uważnie wybrać tę właściwą – tak, aby zaufany partner dowiózł Twoją przesyłkę do adresata. Na co zwrócić uwagę?

Tanie paczki do Polski z UK – jak je wysłać?

Przesłanie paczki do Polski z Wielkiej Brytanii jest możliwe na kilka sposobów. Warto przyjrzeć się im bliżej, zanim podejmiesz decyzję.

  • Royal Mail, czyli brytyjska poczta państwowa to jedna z opcji, na które możesz się zdecydować. Firma oferuje możliwość przesłania paczki z Anglii do Polski zarówno w wersji ekonomicznej, jak i standardowej, a także ekspresowej. Masz szansę nadać ją również z trackingiem oraz za potwierdzeniem odbioru. Ta forma przesyłki jest dość bezpieczna i szybka, ale musisz się liczyć z koniecznością odwiedzenia placówki pocztowej i – co dla niektórych osób może być utrudnieniem – załatwienia wszystkich formalności w języku angielskim.
  • Przesyłki kurierskie do Polski z UK – możesz skorzystać z usług licznych firm kurierskich, co zapewni Ci pełen komfort wysyłki. Dlaczego? Ponieważ działa ona w systemie door-to-door, a więc kurier odbierze Twoją przesyłkę ze wskazanego adresu, a Ty nie będziesz musiał nosić pakunków. Co zaś najważniejsze, wszystkich formalności, włącznie z opłatą, dokonasz on-line, a Twoja przesyłka zawsze będzie objęta trackingiem i doręczana za potwierdzeniem odbioru. Ponadto, jeśli skorzystasz z usług sprawdzonego kuriera, możesz liczyć na ubezpieczenie paczki do Polski – nawet do 5 000 zł w cenie przesyłki. Ceny usług poszczególnych kurierów znajdziesz na stronie https://www.euro-paka.pl/.
  • Wysyłka paczki realizowana przez prywatną firmę przewozową – ta opcja, choć bywa korzystna finansowo, zdaje się najmniej bezpieczną spośród wszystkich, ponieważ swoją przesyłkę powierzasz w ręce przedsiębiorstwa, które nie specjalizuje się w usługach kurierskich. Choć najprawdopodobniej dotrze w ręce adresata bez problemów, raczej nie możesz liczyć na tracking, który pozwoli Ci na bieżąco śledzić jej pozycję.

Pamiętaj, że istotne jest również, czy paczka będzie doręczona drogą lotniczą (szybciej, ale znacznie drożej), czy lądową (wówczas czas realizacji zamówienia może wynieść ok. 3-5 dni roboczych, ale ceny są niższe).

Tanie paczki do Polski – jak wysłać je bezpiecznie?

Jeśli chcesz zyskać pewność, że Twoja przesyłka dotrze do adresata sprawnie, bezpiecznie, a zarazem w dobrej cenie, porównaj ze sobą oferty przewoźników przed zleceniem transportu. Możesz skorzystać z serwisów takich jak Euro-Paka.pl, gdzie nadanie paczki do Polski z Anglii będzie szybkie i bezpieczne – firma współpracuje ze sprawdzonymi kurierami, co przekłada się na szybkość i brak ryzyka uszkodzenia przewożonych rzeczy.

Pamiętaj, że ostateczny koszt nadania paczki do Polski zależy nie tylko od wybranej firmy kurierskiej, ale przede wszystkim od rozmiarów i wagi przesyłki. Pod uwagę często brana jest też tzw. waga gabarytowa, a więc szacowana na podstawie wymiarów paczki. Jeśli zostanie ona przekroczona, możesz się liczyć z wyższą opłatą. Jeżeli jednak wybierzesz sprawdzonego przewoźnika, a kuriera zamówisz on-line, możesz liczyć, że cena nie będzie zaporowa, a zawartość paczki bezpiecznie dotrze do adresata.

Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1